Ассанж прокоментував свій арешт і пригрозив "інформаційною бомбою"

Незважаючи на арешт засновника WikiLeaks, скандальний портал працюватиме в звичайному режимі. Сам Ассанж ще до арешту написав статтю щодо висунутих проти нього звинувачень.

Засновник скандально відомого сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж, заарештований у Великобританії, заздалегідь підготувався до свого арешту.

Крім обіцяної ним "інформаційної бомби", яка підірве Інтернет, якщо суд не виправдає його, він відправив статтю до газети The Australian. У ній він фактично поділився своїм коментарем з приводу висунутих проти нього звинувачень. Газета почала публікацію переданого їй тексту після арешту.

У листі мова йде насамперед про свободу слова. Ассанж почав з цитати медіамагната Руперта Мердока, яку він виголосив у 1958 році: "У боротьбі між секретністю та істиною, перемога істини здається неминучою".

Крім того, він вбачає непослідовність у заявах американського уряду, який спочатку заявляє, що публікація таємних документів може поставити під загрозу життя людей, а потім стверджує, що насправді нічого принципово нового в них немає.

У зашифрованому масиві даних повинні міститися документи з в'язниці в Гуантанамо, відеозйомки наслідків авіаударів по мирних жителях Афганістану, файли про діяльність компаній BP і Bank of America, вважає преса. Ассанж попередив, що зміст цих документів не редагувався. Отже, деякі люди (наприклад, агенти, котрі співпрацюють із спецслужбами), чиї імена не стерті з текстів документів, опиняться під загрозою.

Тим часом представник WikiLeaks заявив, що, незважаючи на арешт засновника сайту, портал продовжить працювати в звичайному режимі.

" WikiLeaks в робочому стані. Ми продовжимо працювати як і раніше", - сказав Крістінн Храфнссон.

"Будь-який розвиток подій з самим Ассанжем жодним чином не позначиться на наших планах щодо оприлюднення нових даних ні сьогодні, ні найближчими днями", - сказав представник сайту.

За словами джерела, портал буде працювати зусиллями програмістів з Лондона та інших частин світу.

Сайт WikiLeaks, що спеціалізується на публікації "закритої", в тому числі таємної, документації міністерств і відомств США, опинився в центрі небувалого скандалу 29 листопада після публікації службових документів і листування американських дипломатів. За твердженням адміністрації сайту, широке оприлюднення документів може знизити довіру до США як дипломатичного партнера.

Як наголошується на сайті, добірка з понад 250 тисяч файлів, які начебто є службовими документами США, являє собою найбільшу добірку конфіденційних документів, які коли-небудь опинялися у відкритому доступі.

Ордер на арешт 39-річного австралійця виданий у Швеції за звинуваченням у зґвалтуванні. Сам Ассанж категорично заперечує причетність до злочину і стверджує, що його переслідують за політичними мотивами.

ЗМІ припускають, що Ассанжа можуть звільнити під заставу в 100-200 тисяч фунтів. За деякими даними, фінансові гарантії на ці кошти будуть надані шістьма різними людьми.

Читайте також:

Засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа заарештували

Радник прем'єра Канади запропонував убити засновника WikiLeaks

США відкликають дипломатів, "заплямованих" WikiLeaks

WikiLeaks розсекретив найважливіші для нацбезпеки США об'єкти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: