Ассанж вважає революції в Тунісі та Єгипті власною заслугою

Ассанж вважає, що зібрані ним матеріали мали серйозний вплив на події в Єгипті та Тунісі.

Засновник сайту витоків WikiLeaks Джуліан Ассанж вважає революції в Тунісі та Єгипті своєю особистою заслугою. В інтерв'ю австралійському телеканалу SBS він заявив, що зібрані ним матеріали, опубліковані за посередництва ліванського сайту "Аль-Ахбар", мали серйозний вплив на події в Тунісі, а Туніс, без сумніву, послужив прикладом для Єгипту, Ємену, Йорданії та інших народів регіону, що виступили проти влади.

Засновник WikiLeaks впевнений, що саме опубліковані ним американські депеші, які розповідають про те, що президент Тунісу Зін Ель-Абедін Бен-Алі не користується підтримкою США, додали армії і громадянам Тунісу "впевненість, в якій вони мали потребу, щоб завдати удару правлячій політичній еліті" .

Відзначимо, що депеша, у якій повідомлялося про те, що американські дипломати рапортували до Вашингтона про корупцію, вчинену Бен-Алі і його дружиною Лейлою Трабласі, були опубліковані в кінці 2010 року. Згідно з текстом депеші, "широкі сімейні кола Бен-Алі - перехрестя туніської корупції. Вони іменуються "Родиною", і під цим у країні розуміють свого роду мафію".

Крім того, в липні 2009 року з посольства США в Тунісі була відправлена телеграма інша. У ній, зокрема, вказувалося, що "Бен-Алі і його режим загубили зв'язок з туніським народом".

"Вони не готові прийняти пораду чи критику, як з середини країни, так і з-за її меж", - писав посол США в Тунісі Роберт Годак.

Як повідомлялось, сам Ассанж в даний час знаходиться в Лондоні, чекаючи оголошення вердикту у справі про екстрадицію до Швеції. Нагадаємо, засновник WikiLeaks був арештований в Лондоні 7 грудня по запиту Швеції і поміщений у в'язницю, а 16 грудня звільнений під заставу. У понеділок, 7 лютого, в Лондоні почалися основні слухання у справі про екстрадицію Ассанжа до Швеції, де його підозрюють у згвалтуванні.

Адвокати Ассанжа вважають, що у разі видачі їх підзахисного Швеції він може бути переданий США.

Але американські слідчі не змогли знайти переконливих доказів, щоб залучити засновника організації WikiLeaks до суду за публікацію конфіденційних документів держдепартаменту США.

11 лютого стало відомо, що оголошення вердикту у справі про екстрадицію засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа перенесено на 24 лютого.

Читайте також:

WikiLeaks оприлюднив таємну угоду США і Росії: британськіі військові таємниці потрапили до росіян

В інтернеті з'явилися секретні документи з кримінальної справи Ассанжа

Розкрито таємниці Ассанжа: як він добув американські секрети і прикидався жінкою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: