АТЕС: спільна декларація

Лідери країн АТЕС прийняли спільну декларацію про кліматичні зміни, енергобезпеку та чистий розвиток, направлену на боротьбу з глобальним потепленням.

Лідери країн Азійсько-тихоокеанського регіону прийняли в суботу спільну декларацію про кліматичні зміни, енергобезпеку та чистий розвиток, направлену на боротьбу з глобальним потепленням і в першу чергу націлену на обмеження викидів в атмосферу озоноруйнуючих газів, повідомляє агентство Xinhua.

Декларація припускає, що викид теплової енергії в атмосферу в країнах АТЕС до 2030 року буде знижено на 25 відсотків у порівнянні з рівнем 2005 року. Крім того, країни АТЕС мають намір прагнути до того, щоб до 2020 року 20 мільйонів гектарів території регіону було покрито лісами.

За інформацією РІА Новости, автори декларації, яка була підготовлена раніше офіційними особами країн і територій АТЕС, зв'язали успіх політики запобігання глобальному потепленню з необхідністю усунення торгових бар'єрів, інвестиціями в природоохоронну політику і в спільні дослідження в області технологій з низькою і нульовою емісією озоноруйнуючих газів.

За словами прем'єр-міністра Австралії Джона Говарда, текст декларації буде опублікований в неділю, коли самміт АТЕС завершиться.

Як повідомляє ІТАР-ТАРС, той факт, що, всупереч традиції, документ був зачитаний в перший день роботи самміту, пов'язаний з тим, що Джордж Буш достроково полишає форум. Як повідомляють джерела в американській делегації, він буде зайнятий підготовкою важливої доповіді по діях американської армії в Іраку.

Самміт АТЕС відкрився в Сіднеї у суботу і триватиме два дні. Він супроводжується масовими акціями протесту антиглобалістів.

Головні теми самміту — запобігання змінам клімату на планеті, полегшення міжнародної торгівлі, а також енергобезпека і боротьба з тероризмом. Передбачається, що на самміті Росія оголосить про рішення внести до Фонду підтримки АТЕС цільовий внесок у розмірі 500 тисяч доларів США і про готовність узяти на себе головування у форумі в 2012 році.

Учасники самміту вже підписали декілька важливих угод.

В АТЕС входить 21 країна - Австралія, Бруней, В'єтнам, Гонконг, Індонезія, Канада, Китай, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Папуа — Нова Гвінея, Перу, Росія, Корея, Сінгапур, США, Таїланд, Філіппіни, Чилі, Тайвань і Японія.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: