Аудит Єврокомісії довів зв'язок прем'єра Чехії зі своїм бізнесом - ЗМІ

Аудит Єврокомісії довів зв'язок прем'єра Чехії зі своїм бізнесом - ЗМІ

Фото: Associated Press

Рішення готується до публікації і вже отримано в Уряді.

Прем'єр-міністр-мільярдер Чехії Андрей Бабіш має конфлікт інтересів через можливі зв'язки зі своєю діловою імперією, повідомляє чеський тижневик Respekt із посиланням на два незалежних джерела в уряді.

Відповідні висновки вказані в результатах аудиту, яким Єврокомісія встановлювала причетність глави уряду Чехії до незаконних рішень. 

Остаточна версія звіту підтвердила попередні висновки, оприлюднені в травні, в яких керівний орган ЄС заявив, що Бабіш підтримує зв'язки з заснованими ним компаніями, впливаючи на рішення, які могли вплинути на отримання ними субсидій.

Бабіш неодноразово відкидав звинувачення у конфлікті інтересів, заявивши, що він дотримувався закону, передавши свій конгломерат Агроферт, що працює у хімічній галузі, сільському господарстві та ЗМІ перед тим, як прийти до влада 2017-го.

Нагадаємо, 13 листопада 2018 року син Бабіша звинуватив свого батька у викраденні та насильному вивезенні до анексованого Криму тоді, коли навколо нього розгорівся корупційний скандал із махінаціями з коштами ЄС. Сам Бабіш назвав свого сина "психічно неврівноваженим", однак згодом підтвердив, що син перебував на півострові, однак "це було законно". Парламент Чехії не підтримав вотум недовіри прем'єру країни Андрею Бабішу та його уряду, ініційований у зв’язку зі скандалом довкола поїздки його сина в окупований Крим.

Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш разом зі своїм сином та ще кількома іншими членами родини фігурують у корупційній справі щодо махінацій із коштами ЄС на реконструкцію старовинного маєтку "Гніздо лелеки".

Повʼязані теми:

Наступна публікація