Аварія на Алтаї: вертоліт підстрілили місцеві мисливці

Вертоліт з високопоставленими чиновниками, що розбився 9 січня в горах Алтая, міг бути збитий з рушниці місцевими мисливцями.

Вертоліт з високопоставленими чиновниками, що розбився 9 січня в горах Алтая, міг бути збитий з рушниці місцевими мисливцями. Таку версію випадку газета "Московська правда".

Як стверджує видання, практично всі мисливці і військові вважають, що вертоліт був збитий.

Зброєю називається трилінійний карабін. За даними МП, це досить потужна зброя, з якої цілком можна збити вертоліт, якщо попасти йому в гвинтовий редуктор. При цьому встановити "по гарячим слідами", що причиною падіння стала куля, досить складно.

Газета звертає увагу на другого пілота Максима Колбіна, який у момент аварія знаходився не на своєму місці, а в хвостовій частині вертольота. Можливо, борючись за живучість повітряного судна, перший пілот просто міг наказати своєму другому номеру покинути кабіну і зайняти безпечніше положення в салоні, що врятувало йому життя.

Видання також наводить приклад з афганської війни, коли афганці збивали радянські вертольоти саме з рушниць, ушкоджуючи гвинтовий редуктор. Другі пілоти за наказом командира судна покидали своє місце і вирушали в хвостову частину.

Гвинтівочну версію розділяють і місцеві природоохоронці. Керівник Амурського екологічного клубу "Улікиткон" Наталія Калініна не виключила, що вертоліт міг бути збитий кимось з місцевих мисливців.

"Цілком можливо, вертоліт "випадково" збили кулею з карабіна місцеві. Ймовірно, у когось просто не витримали нерви від картини чергового беззаконня", - заявила Калініна, відзначивши, що полювання з повітря за участю VIP-персон в районі аварії вертольота поставлена на потік. "Зараз необхідно проводити розслідування не стільки по цьому конкретно випадку - з мертвих мало що запитаєш. Запитувати треба з живих, з тих, хто організовує полювання на "краснокнижників", хто забезпечує дах "віпам" і так далі. Ось це зараз головне завдання", - підкреслила еколог.

Нагадаємо, в катастрофі вертольота Мі-171 на Алтаї загинули сім осіб. Всього на борту знаходилося 11 людей. Серед загиблих - повпред президента в Держдумі Олександр Косопкін. З чотирьох, які вижили, двоє до цих пір знаходяться у важкому стані.

Читайте також:
Російські чиновники загинули через полювання на цапів
Причиною падіння вертольота на Алтаї могло бути погане паливо
Аварія Мі-8 на Алтаї: 7 загиблих, серед них - представник президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: