Аварійна свердловина в Мексиканській затоці "нейтралізована"

За минулі кілька місяців інженери й учені були змушені випробувати цілий ряд заходів з нейтралізації витоку, але лише остання увінчалася успіхом.

Посадові особи BP в п'ятницю офіційно оголосили про те, що процедура "статичної нейтралізації" нафтової свердловини в Мексиканській затоці увінчалася успіхом.

За минулі кілька місяців інженери й учені були змушені випробувати цілий ряд заходів з нейтралізації витоку, але донедавна всі вони завершувалися провалом.

В ході останньої операції, що іменується "статична нейтралізація", у верхню частину свердловини на дні закачували спеціально розроблений густий розчин.

У четвер фахівці провели аналіз тиску в свердловині, і, судячи з отриманих даних, витік нафти скоротився настільки, що операцію можна називати завершеною.

Проте поки неясно, чи скінчиться на цьому процес з нейтралізації витоку.

Справа в тому, що "статична нейтралізація" повинна була стати лише першою частиною загального плану по закупорюванню свердловини. Після цього планувалося залити цемент в одну з відвідних свердловин.

Однак після того як інженери пробурили відвідний стовбур завглибшки в 5426 метрів і до основного резервуара залишилося лише 10 метрів, в Мексиканській затоці почався шторм і всю роботу довелося припинити.

Через деякий час роботи продовжилися, але несподівано з'ясувалося, що першій стадії операції було достатньо для того, щоб призупинити витік.

Тепер перед нафтовим гігантом стоїть нелегкий вибір: залишити все як є або йти на ризик, завершуючи початковий план.

Хоча керівництво компанії схиляється до першого варіанта, влада США може зажадати BP продовжити другу стадію операції, так звану "донну нейтралізацію".

"Пробка нейтралізація повністю заблокує свердловину, - заявив відставний адмірал берегової охорони США Тад Аллен, керівник федерального американського штабу з ліквідації наслідків аварії в Мексиканській затоці. - Питання лише в тому, що, можливо, це вже відбулося за рахунок "статичної нейтралізації".

За підрахунками фахівців, всього з свердловини у води затоки вилилося 4,9 млн барелів нафти, з яких тільки 800 тисяч барелів було зібрано.

Нагадаємо, керована BP платформа Deepwater Horizon затонула в Мексиканській затоці 22 квітня. Величезний витік нафти завдав шкоди американським штатам Луїзіана, Алабама, Міссісіпі, Флорида і Техас. У воду потрапило близько 4,9 млн барелів нафти.

Збиток ВР від аварії оцінили в 17 млрд доларів. Крім того, ще 32 млрд дол. буде витрачено компанією на усунення наслідків розливу нафти.

Читайте також:

Пробка на свердловині у Мексиканській затоці витримала випробування

BP зацементувала пошкоджену свердловину в Мексиканській затоці

Свердловину в Мексиканській затоці остаточно загерметизували

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: