Аварію на Саяно-Шушенській ГЕС порівняли з Чорнобилем

Сергій Шойгу вважає аварію на ГЕС в Хакасії, яка забрала життя понад 70 людей, "Чорнобилем без радіації". Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Керівник МНС Росії Сергій Шойгу назвав аварію на Саяно-Шушенській ГЕС, в результаті якої загинула 71 людина і ще четверо вважаються зниклими безвісти, "Чорнобилем, але без радіоактивних наслідків".

При цьому він підкреслив, що, на відміну від Чорнобиля, очевидно, що ГЕС можна і потрібно відновити.

Зараз на місці аварії залишаються 156 рятувальників. Вони контролюють демонтаж устаткування і продовжують пошуки чотирьох зниклих безвісти працівників станції.

Аварія на Саяно-Шушенській ГЕС сталася вранці 17 серпня. Потужний потік води, який хлинув на станцію, зруйнував кілька гідроагрегатів, пошкодив устаткування. 71 людина загинула, тіла ще 4 поки що не знайшли. Ще 12 осіб було госпіталізовано, двоє з них досі перебувають в лікарні. Також медикам довелося госпіталізувати двох родичів жертв аварії з нервовим шоком.

Причини аварії поки що не повідомляються. Але російська влада відкинула версію терористичного акту та "людський чинник". Роботи з відновлення станції, за оцінками фахівців, займуть до чотирьох років.

ЗМІ (зокрема, британська The Independent) вже порівнювали аварію на ГЕС з Чорнобильською катастрофою 1986 року. Журналісти висловлювали припущення, що аварія приверне увагу російського керівництва до зносу устаткування і необхідності оновлення енергетичного комплексу.

Читайте також:

На Саяно-Шушенській ГЕС знайшли тіла ще двох загиблих

У Росії відкинули версію теракту на Саяно-Шушенській ГЕС

Путін прирівняв зниклих безвісти на ГЕС в Хакасії до загиблих

Порушено кримінальну справу проти журналіста, який висвітлював аварію на ГЕС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: