Авіасполучення в Європі повністю відновлять у четвер

З четверга, 22 квітня авіасполучення над Європою має бути повністю відновлене.

У четвер, 22 квітня, у Європі має в повному обсязі відновитися авіасполучення, порушене через виверження вулкана в Ісландії тиждень тому.

Згідно з офіційною заявою агентства з контролю за авіаційним трафіком Eurocontrol, очікується майже стовідсоткове відновлення повітряних сполучень.

"У четвер, 22 квітня, ми очікуємо майже стовідсоткове відновлення повітряних сполучень у Європі. За нашими даними, у середу мало бути здійснено 22,5 тисячі рейсів, середнє число рейсів на день, як правило складає 28 тисяч", - йдеться в заяві Eurocontrol .

Наразі увесь європейський повітряний простір вище 6 тисяч метрів відкритий для польотів. Обмеження продовжують діяти лише в деяких районах, зокрема, у Фінляндії і в деяких частинах північної Шотландії.

Трансатлантичні рейси також поступово починають здійснюватися в нормальному обсязі. У середу в Європу прибули 338 таких рейсів.

Тим часом, рейс з Вашингтона до Москви був перерваний після того, як літак Boeing-767-322 здійснив аварійну посадку на Азорських островах, розташованих в Атлантичному океані.

Як відомо, сьогодні активність ісландського вулкану Ейяфьяллайекюль, через який майже тиждень було практично паралізовано авіасполучення в Європі, помітно знизилася - він викидає лише 75 тонн магми в секунду.

При цьому, як відзначає британське метеоагентство, хмара пилу від виверження вулкана зсувається на північ, і до 06:00 четверга за Грінвічем (09:00 за Києвом) його південний кордон буде перебувати на північ від 50 градусів північної широти.

Нагадаємо, повітряний простір Європи було закрито впродовж п’ятьох днів через виверження ісландського вулкана Ейяфьятлайокудль, який викинув у повітря велику хмару попелу.

Частинки вулканічного пилу становлять небезпеку для турбін авіаційних двигунів і можуть викликати проблеми, осідаючи на крилах літаків. Через це європейські служби безпеки польотів ухвалили рішення скасувати усі авіарейси.

За даними фахівців, в останні два дні потужність виверження знизилася, і вулкан став викидати менше попелу. Проте тепер виверження перейшло в іншу фазу, яка супроводжується гучними звуками вибухів, які можна почути на великій відстані.

Читайте також:

Активність ісландського вулкана знизилася в десять разів

Виверження вулкана коштувало авіакомпаніям 1,7 мільярда доларів

Вимовити назву ісландського вулкана можуть лише 0,005% людей

Польоти над Європою офіційно визнані безпечними

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: