Авіасполучення в Європі відновлять у вівторок

З ранку 20 квітня авіапростір над Європою почнуть поступово відкривати. Його поділять на три коридори за ступенем поширення в повітрі попелу від ісландського вулкана.

Міністри транспорту країн-членів Європейського Союзу домовилися про поетапне і скоординоване відкриття повітряного простору над Європою з ранку 20 квітня.

Таке рішення було ухвалене на спеціальній відео конференції, скликаній за пропозицією Іспанії, яка головує в першому півріччі 2010 року в ЄС, у зв'язку з виверженням вулкана в Ісландії.

"Ми домовилися почати відкривати повітряний простір над Європою починаючи з 08.00 вівторка поетапно і визначити три коридори для повітряного сполучення", - повідомив міністр розвитку Іспанії Хосе Бланко.

Як пояснив міністр, перший коридор буде включати зони, де буде продовжуватиме діяти заборона на польоти через близькість до місця виверження вулкану і до зон високої концентрації попелу.

Другий коридор буде включати зони, в яких концентрація вулканічного попелу незначна і де з вівторка, 20 квітня, будуть частково дозволені польоти в залежності від даних, що стосуються умов польотів, у тому числі висоти польотів.
Їх визначатимуть за даними авіакомпаній, які здійснювали пробні польоти, та рекомендаціями Євроконтролю.

Ці зони, за словами Бланко, будуть визначені в найближчі години і кожні 6 годин будуть уточнюватися і змінюватися залежно від метереологічних прогнозів і рекомендацій.

Третій коридор - це вільні від вулканічних часток зони, в яких повністю буде відновлено повітряне сполучення.

При цьому Бланко підкреслив, що пріоритетним залишається безпека пасажирів, і всі заходи будуть коригуватися в залежності від "поведінки" ісландського вулкану.

Іспанія, зі свого боку, запропонувала стати центром координації та перерозподілу рейсів, в першу чергу міжконтинентальних, які не можуть напряму долетіти до кінцевого місця призначення. Пропонується ці рейси саджати в іспанських аеропортах, а потім, якщо не буде відкрито повітряний простір над кінцевими пунктами, доставляти пасажирів до місця наземним транспортом і поромами.

За словами Бланко, у світлі цієї пропозиції Мадрид і Лондон уже домовилися вжити заходів для того, щоб якомога швидше доставляти підданих Великобританії на батьківщину наземним і морським транспортом.

"Одне з найбільш важливих завдань - це допомогти Великобританії вивезти тисячі пасажирів, які не можуть дістатися до цієї острівної держави, оскільки у британців, на відміну, скажімо, від французів, немає можливості потрапити додому наземним транспортом", - сказав іспанський міністр.

За словами Бланко, міністри не обговорювали питання компенсанцій авіакомпаніям.

"Ця тема не є зараз пріоритетною. Нам необхідно перш за все як можна швидше допомогти людям - а це понад 200 тисяч осіб - дістатися якомога швидше і з найменшими витратами до кінцевого пункту своєї подорожі", - пояснив міністр.

Вулкан Ейяфьятлайокудль в 200 кілометрах на південний схід від ісландської столиці Рейк'явіка почав вивергатися 14 квітня. Це привело до утворення великої хмари попелу.

Частинки вулканічного попелу становлять небезпеку для турбін авіаційних двигунів і можуть викликати проблеми, осідаючи на крилах літаків. Служби безпеки польотів багатьох європейських країн вирішили закрити повітряний простір своїх країн.

З четверга в Європі було скасовано близько 63 тисяч рейсів.

За даними британських метеорологів, зараз виверження вулкана практично припинилося, і попіл не викидається на висоту більше 200 метрів.

Читайте також:

ЄС продовжив дію віз для тих, хто не встиг вилетіти з Європи

Вулкан в Ісландії вирішили забетонувати

Вулканічний попіл пошкодив двигуни винищувачів НАТО

МЗС не допомогло українцям, які застрягли в лондонському аеропорту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: