Австралійці готові позбавити королеву трону

59% австралійців підтримали проголошення республіки. За необхідність відмовитися від монархії виступають і визначні політики країни.

Більше половини мешканців Австралії підтримали відмову країни від монархії та проголошення республіки.

За даними останнього соціологічного опитування, 59% австралійців виступають за встановлення республіки. Примітно, що дослідження було проведено через 10 років після того, як мешканці Австралії на референдумі проголосували за збереження монархії в країні.

Особиста популярність британської королеви Єлизавети в Австралії стрімко падає: більшість політичних лідерів країни хотіли також говорять про необхідність зміни монархії на республіку.

Наразі монархом Австралії є Єлизавета II, яка носить офіційний титул "Єлизавета Друга, Божою милістю Королева Австралії та її інших королівств і територій, Глава Співдружності".

Але її влада суто формальна. В Австралії монарх представлений або безпосередньо генерал-губернатором, або опосередковано через адміністраторів, що призначаються генерал-губернатором. Повсякденні виконавчі функції виконує кабінет міністрів.

Іноді, для того, щоб підкреслити реально існуючий стан речей в політичному устрої держави, Австралію називають "Коронованою республікою" – попри те, що Австралія формально залишається монархією, за своєю суттю і духом це республіка.

Читайте також:

Королева Єлизавета II дивом уникнула замаху в Австралії

Скотланд-Ярд шукає геїв і лесбіянок для охорони королеви

15-річний принц став спадкоємцем престолу Йорданії

Пилова буря пофарбувала Сідней в помаранчевий колір

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: