Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Влада дала місцевим дві доби на евакуацію. Допомагають військові, задіяні австралійські ВПС та Королівський флот.

Лісові пожежі в Австралії, що тривають від жовтня, забрали життя вже щонайменше 17 людей. Влада штатів на південному сході країни організовує масштабну евакуацію населення й туристів.

Від вересня в країні вигоріло п'ять з половиною мільйонів гектарів, за площею це, як ціла європейська країна, наприклад, Хорватія чи територія, що майже у півтори рази більше за площу найбільшої області України - Одеської.

Фотогалерея Австралію охопили лісові пожежі (20 фото)

Пожежа зруйнувала понад 1400 будинків. Кількість загиблих унаслідок пожежі по всій країні сягнула щонайменше 17 осіб. Десятки вважаються зниклими безвісти.

Для ліквідації наслідків пожеж, а також доставки постраждалим води, продуктів і палива підключили кораблі ВМС Австралії та військово-транспортну авіатехніку. Через задимлення у повітрі Канберри вміст небезпечних для здоров'я речовин перевищує гранично допустиму концентрацію більш ніж у 21 раз.

Лісові пожежі в Австралії_1
Associated Press

Метеорологи прогнозують посилення спеки у суботу, 4 січня, у Вікторії і Новому Південному Уельсі. Зауважується, що високі температури повітря в регіоні триматимуться ще три тижні. Ситуація залишається пожежонебезпечною.

Побоюючись погіршення ситуації наприкінці тижня, тисячі туристів залишили східне узбережжя країни в четвер, 2 січня. Водночас австралійські військові почали евакуювати людей, які були заблоковані пожежами на узбережжі далі на південь. Рятувальники намагаються максимально скористатися похолоданням, яке триває з вівторка, перед імовірним погіршенням пожежних умов.

Лісові пожежі в Австралії_11
Associated Press

Особливо драматичною виявилася ситуацію у прибережному місті Маллакута в штаті Вікторія. Через пожежі воно вже третій день як відрізане від решти країни. Чотири тисячі людей опинилися заблокованими на міському пляжі, куди вони втекли, рятуючись від пожежі. Для їхньої евакуації в четвер до міста прибув військовий корабель.

Через невтішні прогнози жителі південного сходу Австралії намагаються максимально підготуватися до вихідних. Вони запасаються провіантом та пальним. Перед супермаркетами та автозаправками в регіоні вишикувалися довгі черги з авто, а на автобанах утворилися затори.

Лісові пожежі в Австралії_20
Associated Press

Катастрофічна пожежа вже залишила сліди не лише на величезній території Австралії, але й у розташованій за тисячі кілометрів від неї Новій Зеландії. Перенесений вітром австралійський попіл, за свідченням місцевих жителів, пофарбував у коричневий колір зазвичай сніжно-білі новозеландські льодовики. Хмари попелу з Австралії вперше дійшли до Нової Зеландії на Новий рік.

Пожежі, які виникають влітку внаслідок займання чагарників в Австралії, видно навіть із космосу. Це фото було зроблене в жовтні 2019 з Міжнародної космічної станції (МКС), орбіта якої перебуває на відстані близько 400 кілометрів від поверхні Землі.

Відео В Австралії оголосили надзвичайний стан через пожежі: людей масово евакуюють

Влада дала місцевим дві доби на евакуацію. Допомагають військові, задіяні австралійські ВПС та Королівський флот. З вересня в країні вигоріло п'ять з половиною мільйонів гектарів, за площею це, як ціла європейська країна, наприклад, Хорватія.  

В Австралії оголосили надзвичайний стан через пожежі: людей масово евакуюють

Залиште свій коментар

Вибір редакції