Австралія видасть Угорщині одного з останніх нацистських злочинців

87-річний Чарльз Центай, колишній угорський солдат, має намір оскаржити рішення суду про свою екстрадицію.

Австралія погодилася видати Угорщині 87-річного Чарльза Центая, одного з десяти підозрюваних у нацистських злочинах, яких розшукує американська правозахисна організація Центр Симона Візенталя.

За версією слідства, в 1944 році Центай, будучи солдатом, голіруч убив у Будапешті 18-річного єврея за відмову носити на одязі жовту зірку. Сам колишній солдат свою провину заперечує. Він має намір оскаржити рішення суду про екстрадицію. Якщо Центай все ж буде засуджений угорським судом, він стане першим австралійцем, визнаним винним у нацистських злочинах. Центай живе в Австралії з післявоєнних років.

Судове переслідування Центая розпочалося в 2004 році з подачі Центра Симона Візенталя, який займається розшуком нацистських злочинців по всьому світу.

Засновник центру Візенталь втратив в роки війни багато родичів і ледве не загинув сам. Виживши, він зайнявся розшуком кривдників. За допомогою Візенталя була затримана приблизно тисяча чоловік. Сам він помер від старості в 2005 році.

Черговий список підозрюваних, опублікований Центром Симона Візенталя навесні 2008 років, складений у рамках операції під назвою "Останній шанс". 10 фігурантів списку - останні підозрювані в нацистських злочинах, котрі поки що залишаються в живих.

Читайте також:

США почали видачу українського нациста Німеччині

В українця, якого звинувачують у нацизмі, був однофамілець

Росія звинуватила Латвію у сприянні неонацистам

Найрозшукуваніший нацистський злочинець помер ще в 1992 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: