Австралійка судиться за право запліднення спермою, вилученою у її померлого чоловіка

Чоловік Джоселін загинув за два дні до підписання документів, необхідних для проведення ЕКЗ. Дружина має намір продовжити розпочату справу.

Австралійка Джоселін Едвардс виграла в суді право вилучити та кріоконсервувати сперму чоловіка, який загинув за два дні до підписання документів, необхідних для проведення ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення).

Але тепер вона повинна отримати дозвіл на використання сперми в процедурі, оскільки в законодавстві Австралії процедура запліднення спермою померлого чоловіка не заборонена і не дозволена - такий випадок просто ніяк не описаний у законі.

Якщо Джоселін виграє і другий суд і отримає дозвіл на ЕКЗ, це стане прецедентом у галузі допоміжних репродуктивних технологій. Насьогодні в жодній клініці світу немає послуги з кріоконсервації (заморожування) репродуктивної тканини померлого чоловіка.

Між тим, проблема запліднення спермою померлого чоловіка існує в усьому світі.

Точніше, якщо сперма була заморожена ще за життя і донор залишив заяву, в якій чітко прописано порядок розпорядження нею, - це дозволено і практикується. Але посмертне вилучення сперматозоїдів - маніпуляція, не регламентована законодавством жодної країни світу.

Однак, що є найважливішим, наука досі не знає, чи буде здорова дитина, зачата від сперми, взятої у померлого чоловіка. Після смерті в організмі починаються процеси розпаду і деградації. При цьому ДНК розривається на окремі фрагменти, в результаті чого сперматозоїди втрачають свою здатність до запліднення. Є ризик, що отримані ембріони виявляться поганої якості, непридатними для перенесення в порожнину матки. Або вагітність настане, але закінчиться викиднем. Або ж народиться хвора дитина.

Хоча цілком імовірно, що малюк буде здоровим. Шанс народити повноцінну дитину збільшується, якщо пункція яєчка була проведена швидко.

Читайте також:

Вчені довели: чим більше жінок, тим якісніша сперма

Переворот у медицині: вперше отримані сперматозоїди "в пробірці"

Американка народила близнюків з різницею в 11 років

Дитина народилася через 20 років після зачаття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: