Австрія проти американської ПРО

Міністр оборони Австрії Норберт Дарабос вважає розміщення американської ПРО в Європі "провокацією" і закликає відмовитися від цього проекту.

Міністр оборони Австрії Норберт Дарабос вважає розміщення американської ПРО в Європі "провокацією" і закликає Вашингтон відмовитися від цього проекту, повідомляє Associated Press з посиланням на заяву міністра в місцевій пресі.

Дарабос вважає, що американці, навпаки, повинні вести пошук компромісу з тими, хто протистоїть створенню ПРО, зокрема з Росією і деякими європейськими країнами. "Я розглядаю це як провокацію", - заявив міністр і обвинуватив Вашингтон в "відновленні непотрібних дебатів часів холодної війни".

Норберт Дарабос
Міністр оборони Австрії Норберт Дарабос звинувачує США у провокації (Фото: tirol.com)
Варто зауважити, що останнім часом позиції Вашингтона з питань ПРО дещо похитнулися. Так, два дні тому стало відомо про те, що Чехія не ухвалюватиме рішення про розміщення на своїй території елементів ПРО до 2008р. Така домовленість була досягнута в ході зустрічі в Москві начальника генерального штабу Збройних сил РФ генерала армії Юрія Балуєвського із заступником міністра оборони Чехії Мартіном Бартаком.

Москва наполягатиме на тому, щоб Чехія ухвалила рішення щодо розміщення системи ПРО на своїй території в жовтні-листопаді наступного року, тобто після виборів президента США. Це пов'язано з тим, що позиція Америки після виборів нового президента може змінитися.

Не варто також забувати про те, що Конгрес США скоротив на 45% фінансування розгортання елементів ПРО в Європі, зокрема, йдеться про будівництво позиційного району в Європі, включаючи базу ракет-перехоплювачів в Польщі і радар в Чехії. Пентагон просив на ці цілі 310 млн. дол., проте Конгрес виділив лише 171 млн. дол.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: