Австрійське місто викреслило Гітлера із списку почесних громадян

У зв'язку з 900-річчям австрійського міста було вирішено викреслити Адольфа Гітлера зі списку почесних громадян німецького диктатора.

Влада австрійського міста Амштеттен ухвалила рішення викреслити зі списку почесних громадян німецького диктатора Адольфа Гітлера. Рішення було підтримано більшістю голосів у раді Амштеттена.

Після закінчення Другої світової війни багато австрійських міст викреслили Гітлера із списку почесних громадян, проте у випадку з Амштеттені цього зроблено не було. Потурбуватися цим питанням у місті вирішили у зв'язку з наближенням 900-річчя Амштеттена, яке відзначатимуть у 2011 році.

Звання почесного громадянина цього австрійського міста було присвоєно Гітлеру в 1938 році після того, як Німеччина захопила Австрію. За даними ЗМІ, лідер нацистської Німеччини, який народився в Австрії, відвідував Амштеттен у 1938 році і був тепло зустрінутий. У роки Другої світової війни в околицях міста розташовувалися бараки концентраційного табору Маутхаузен.

Раніше мер міста Герберт Катценгрубер заявляв, що ніякої необхідності приймати будь-які заходи у зв'язку з титулом Гітлера немає, так як звання почесного громадянина автоматично відгукується після смерті його власника.

Про те, що ім'я Адольфа Гітлера значилося у списках почесних громадян багатьох європейських міст протягом десятків років після закінчення війни, повідомлялося неодноразово. Так, в 2009 році його викреслив із списку почесних громадян німецького населеного пункту Швабах, а в 2007 році аналогічним чином вчинила влада курортного міста Бад-Доберан. У вересні 2010 року Гітлера позбавили звання почесного громадянина Тріра. У більшості випадків влада і жителі міст не знали, що серед почесних громадян довгі роки значився Гітлер.

Читайте також:

Комуністи пройшлися центром Києва з портретами Сталіна

У Києві націоналісти "викинули на смітник" Гітлера, Сталіна і червоний прапор

В Севастополі з'явився білборд зі Сталіним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: