"Автобус майбутнього", який мав їздити над проїзною частиною, виявився всесвітньою аферою

Транспортна компанія зібрала понад мільярд доларів та зникла.

Китайський автобус, який мав би їхати над дорогою та іншими авто - виявився обманом. Після гучної презентації на увесь світ виробники зникли, прихопивши із собою понад мільярд доларів, йдеться у ТСН.

Проїхатися у автобусі без заторів над проїзною частиною - гучна презентація на міжнародній виставці, 3-D моделі та навіть мобільна гра. Рік тому представлення Transit Elevated Bus стало справжнім інфраструктурним проривом - і все це заради афери.

ВідеоУ Китаї виробники автобусу, що мав їхати над дорогою, зникли з мільярдом доларів після презентації

Вкрадено 1 мільярд і 300 мільйонів доларів, заарештовано - 30 представників компанії, яка і проектувала автобус. Підозри почалися ще торік. Після презентації про диво-транспорт кілька місяців нічого не було чутно. Тестовий зразок який і виїжджав "на люди" стояв у ангарі. Інвестори почали телефонувати компаньйонам, утім ті не брали слухавки. Тоді ж понад 70 бізнесменів подали позови на транспортну компанію, яка отримала гроші.

Обіцяли 22-метровий завдовжки, та майже 8-метровий у висоту автобус, який перевозив би одночасно сотні людей. Утім навіть на етапі презентації експерти вже знайшли чимало недоліків. Серед них - незручність маневрування легкових автомобілів під автобусом, проблеми зарядки електроакумуляторів, лише прямий маршрут, а прибиральники салону автобуса і взагалі мали б ходити у касці зі страхувальним тросом.

Частину недоліків компанія Transit Explore Bus обіцяла виправити, однак після презентації та отриманих грошей зникла. Поки ж дорожники демонтують 300 метрів рейок, які вже побудували для автобуса, а правоохоронці продовжують шукати інших причетних до цієї оборудки.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Залиште свій коментар