Аїші Каддафі відмовили у порушенні кримінальної справи проти Саркозі

Дочка Каддафі звинуватила французьких офіцерів, міністра оборони Франції Жерара Лонге і президента Республіки Ніколя Саркозі у вбивстві чотирьох членів її родини та в скоєнні військових злочинів.

Паризька прокуратура відмовила у четвер, 7 липня, в порушенні кримінальної справи за позовом дочки лівійського лідера Муаммара Каддафі Аїші. Про це повідомила її адвокат Ізабель Кутан-Пейре.

Аїша Каддафі звинуватила французьких офіцерів, міністра оборони Франції Жерара Лонге і президента Республіки Ніколя Саркозі, як головнокомандуючого збройними силами Франції, у вбивстві чотирьох членів її родини та в скоєнні військових злочинів.

Йдеться про загибель під час бомбардувань НАТО молодшого сина Каддафі, трьох онуків, старшому з яких було два роки, а також друзів і сусідів сім'ї Каддафі.

"Згідно зі Статутом, військовослужбовець, який здійснює заходи примусу або застосовує озброєну силу в ході операції за межами території Франції, не піддається кримінальній відповідальності", - свідчить вердикт Паризької прокуратури.

Адвокат Аїші Каддафі вважає, що подібний підхід не витримує жодної критики, оскільки не бере до уваги військові злочини, вчинені в Лівії.

Нагадаємо, з середини лютого в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою усунення від влади правлячого країною більше 40 років Муаммара Каддафі, які згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і повстанцями.

СБ ООН 17 березня прийняв резолюцію, що передбачає введення безпольотної зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в ситуацію в країні. В операції коаліційних сил, що розпочалася 19 березня, беруть участь, зокрема, Великобританія, Франція, США, Канада, Бельгія, Італія, Іспанія, Данія, Норвегія.

Мандат на операцію закінчувався в кінці червня, але 1 червня НАТО продовжило операцію на 90 днів - до кінця вересня.

Читайте також:

Після падіння режиму Каддафі НАТО віддасть Лівію ООН

Син Каддафі заявив, що на його батька полюють закинуті до Лівії диверсанти

Всупереч чуткам про відхід від влади Каддафі завдав потужного удару по Місураті

Берлусконі виступив проти військової операції в Лівії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: