Азербайджан обмежує мовлення іноземних ЗМІ

На територію Азербайджану заборонили трансляцію іноземних радіо на національних частотах.

Мовлення закордонних радіостанцій "Азадлиг", "Голос Америки", ВВС і "Європа+" на азербайджанських національних частотах буде припинено з 1 січня 2009 року.

"Це рішення ухвалене у вівторок на засіданні Національної ради з телерадіомовлення", - повідомив голова ради Нуширеван Магеррамлі.

"Вищезгаданим радіостанціям ліцензія на мовлення на національних частотах продовжена не буде. Вони можуть звернутися у відповідні структури з тим, щоб мовлення велося, як це прийнято у всьому світі, за допомогою супутника, по Інтернету, кабельному мовленню", - роз'яснив Магеррамлі.

Національна рада з телерадіомовлення ухвалила рішення посилити вимоги до мовлення на місцевих телеканалах і радіостанціях, передачі яких тепер повинні виходити тільки на азербайджанській мові, заявив голова Нуширеван Магеррамлі.

"Виключення становлять тільки випуски новин, які можуть виходити також на російській і англійській мовах, але з обов'язковою наявністю титрів на азербайджанській мові", - сказав він.

"Крім того, не на азербайджанській мові виходитимуть і особливі репортажі, які освітлюють візити зарубіжних гостей. Тривалість передач, які виходитимуть на російській, французькій та англійських мовах, не повинна перевищувати 30 хвилин", - повідомив голова ради.

За словами голови Національної ради з телерадіомовлення, рада приступила до цього процесу з 2003 року. В результаті було закрито мовлення на території Азербайджану російських і деяких турецьких телеканалів.

Багато міжнародних організацій, серед яких ОБСЄ, ЄС та інші, виступають з критикою закриття радіостанцій на територію Азербайджану.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: