Азербайджан пообіцяв змусити Вірменію до миру

Влада Азербайджану хоче повернути республіку Нагірний Карабах будь-яким способом, навіть силовим.

Посол Азербайджану в Росії Полад Бюль-Бюль огли погрозив повернути невизнану республіку Нагірний Карабах шляхом "змушення Вірменії до миру.

За словами Бюль-Бюль огли, такий розвиток ситуації можливий, якщо "посередницькі зусилля Російської Федерації, а також інших співголов Мінської групи ОБСЄ не дадуть вичерпного ефекту, і переговори знову будуть безрезультатними", тобто питання не вдасться вирішити шляхом переговорів. "Змушення до миру є правом Азербайджану, і цим треба скористатися", - сказав посол.

Бюль-Бюль огли відзначив важливість підписаної в листопаді 2008 року в Росії декларації по Нагірному Карабаху, але також підкреслив, що "останні п'ятнадцять років відносного миру породили у вірменської сторони ілюзію про те, що так триватиме вічно". "Всі розуміють, що Азербайджан не може нескінченно чекати і вести переговори ради переговорів", - заявив він.

Відповідно до підписаної в Підмосков'ї президентами Азербайджану і Вірменії Ільхамом Алієвим і Сержем Саргсяном декларацією, обидві країни домовилися вирішити конфлікт мирним шляхом за сприяння Мінської групи ОБСЄ (Росія, США, Франція). Подробиці змісту цієї декларації невідомі, і Бюль-Бюль огли відмовився що-небудь розповісти, пославшися на те, що це закрита інформація.

Нагадаємо, Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, вийшов зі складу Азербайджану, після того, як в 1991 році на території регіону була проголошена Нагірно-Карабахська Республіка (НКР), яку підтримала Вірменія. Відділення Карабаху спровокувало озброєний конфлікт, що закінчився в 1994 році підписанням угоди про припинення вогню.

Переговори про статус Нагірного Карабаху продовжуються близько 15 років. Азербайджан наполягає на поверненні регіону до складу країни і готовий надати йому широку автономію. Вірменія, яка дотепер офіційно не визнала незалежність НКР, пропонує провести референдум про статус Нагірного Карабаху.

Повернути Нагірний Карабах будь-якими методами, у тому числі і з використанням військової сили, влада Азербайджану обіцяла ще в 2006 році.

Читайте також:

В Азербайджані продають глобуси, на яких немає Азербайджану

У Москві домовилися про мирне врегулювання в Нагірному Карабасі

Алієв: треба тиснути на Вірменію

ООН: вірмени мають вивести війська з Карабаху

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: