Азербайджан розкритикував угоду між Вірменією та Туреччиною

Підписання угоди в Цюріху ще не означає, що країни незабаром відкриють кордон.

Міністерство закордонних справ Азербайджану залишилося незадоволеним підписанням угоди про нормалізацію відносин між Вірменією та Туреччиною, так як вірменські війська досі не виведені з території Нагорного Карабаху. Про це повідомляється в офіційній заяві міністерства.

У документі також підкреслюється, що домовленість між Вірменією та Туреччиною "затьмарює дух братніх відносин" між Азербайджаном і Туреччиною. При цьому в міністерстві визнають, що визначення відносин між двома державами є їх суверенним правом.

У Росії підписання угоди, навпаки, схвалили. За словами міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, ні один з кроків з нормалізації відносин, описаний у договорі, не може бути витлумачений як такий, що завдає шкоди третій стороні.

Вірменія і Туреччина підписали пакет документів у Цюріху 10 жовтня. На церемонії підписання були присутні як представники цих країн, так і держсекретар США Гіларі Клінтон, а також верховний комісар ЄС із зовнішньої політики і безпеки Хав'єр Солана та ряд інших високопоставлених чиновників.

Увечері 10 жовтня повідомлялося, що церемонія підписання документів була ненадовго відкладена з ініціативи вірменської сторони. За даними джерел російських ЗМІ, причиною затримки було невдоволення Вірменії згадкою в договорі теми Нагорного Карабаху.

Кордон між Вірменією та Туреччиною закритий з 1993 року. Конфлікт між сусідніми країнами викликаний підтримкою Азербайджану з боку Туреччини в питанні про приналежність Нагірного Карабаху, який з 1994 року окупований військами Вірменії. Азербайджан вважає цю територію своєю. Сторони ведуть переговори про нормалізацію відносин з 2007 року.

Крім того, Вірменія і Туреччина не можуть домовитися про трактування масового винищення вірмен в Османській імперії в 1915-1918 роках. Вірмени вимагають визнати масові вбивства геноцидом; в Туреччині відмовляються це зробити.

Варто відзначити, що підписання угоди в Цюріху ще не означає, що країни незабаром відкриють кордон. Документи перед цим повинні бути схвалені парламентами двох країн.

Читайте також:

Вірменія і Туреччина встановили дипломатичні відносини

Зірвано церемонію нормалізації вірмено-турецьких відносин

Туреччина боїться, що Вірменія зірве встановлення дипвідносин

Туреччина відновить дипломатичні відносини з Вірменією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: