Азербайджан слідом за Білоруссю підтримав територіальну цілісність Грузії

Зовнішньополітичне відомство країни оголосило, що в’їхати на території Абхазії та Південної Осетії можна тільки з боку Грузії.

МЗС Азербайджану оголосив, що громадяни республіки, які бажають відвідати Абхазію або Південну Осетію, можуть в'їхати в ці регіони лише з грузинської території.

З відповідним роз'ясненням виступив офіційний представник міністерства Ельхан Полухов. Раніше аналогічну заяву зробив представник МЗС Білорусі.

Полухов підтвердив, що Азербайджан визнає територіальну цілісність Грузії. За його словами, громадяни, які в'їдуть в непідконтрольних грузинській владі Абхазію або Південну Осетію через Росію, можуть бути покарані за грузинськими законами. Азербайджан, як відомо, знаходиться в ситуації, схожій на ту, що має місце в Грузії.

Азербайджанська влада з початку 1990-х років намагається повернути контроль над невизнаною республікою Нагірний Карабах.

Грузія з початку 1990-х років втратила контроль над російсько-абхазьким і російсько-південноосетинським кордонами.

Влада республіки неодноразово затримувала людей, які в'їхали в один з цих регіонів з Росії, а потім вже потрапили на грузинську територію. Їх звинувачували в порушенні прикордонного режиму (в'їзд до цих регіонів, за грузинськими законами, дозволений лише через пропускні пункти, контрольовані Тбілісі).

Зрозуміло, якщо людина (наприклад, турист) в'їхала до Абхазії або Південної Осетії з Росії і повернулася тією ж дорогою (як і чинять більшість з тих, кого в Тбілісі вважають порушниками), то покарати її грузинська влада не зможе.

Відзначимо, що згадана заява білоруського МЗС про необхідність дотримувати закони Грузії при візитах до Абхазії і Південної Осетії викликала незадоволення Росії. Замглави російського зовнішньополітичного відомства Григорій Карасін сказав, що заява білоруського чиновника представляється йому "нелогічною і малозрозумілою".

Зовнішньополітичне відомство Білорусії відповіло, що піклується, перш за все, про безпеку громадян республіки. "У Грузії лише за останній час мали місце арешти двох білоруських громадян у зв'язку з відвідинами ними Абхазії та Південній Осетії. Ми робитимемо все, щоб подібне не повторювалося надалі", - відзначив начальник головного консульського управління Андрій Гіро.

Росія протягом зразковий року намагається добитися від Білорусії визнання Абхазії і Південної Осетії. Проте позитивної відповіді Москва досі не отримала. Президент Білорусії Олександр Лукашенко в одному з інтерв'ю заявив, що за визнання йому були запропоновані великі гроші - 500 мільйонів доларів. Проте "продавати" свою позицію Лукашенко не збирається.

Читайте також:

Білорусь підтримала територіальну цілісність Грузії

Грузія звинуватила російські ЗМІ в "поширенні ідіотизму"

Саакашвілі втратив надію повернути Абхазію й Південну Осетію

Грузія стверджує, що Росія ввела до Абхазії спецназ та журналістів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: