Азербайджан два роки фінансував з мільярдного "чорного фонду" європейських політиків та журналістів

Вони мали сприяти позитивному образу країни.

Правляча еліта Азербайджану утримувала секретний "чорний" фонд на 2,8 млрд доларів протягом двох років, щоб платити європейським політикам за сприятливе ставлення до уряду.

Про це повідомляє BBC.

Гроші спрямовувалися через чотири британські "непрозорі" компанії. Фонд працював протягом двох років до 2014-го, згідно з дослідженням, проведеним консорціумом Європейських газет та опублікованим Центром дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Походження грошей було незрозумілим, йдеться в доповіді, але було "достатньо доказів їхнього зв'язку з родиною президента Ільхама Алієва".

Колишню радянську республіку звинувачували у систематичній корупції, фальсифікаціях та зловживанні владою - ув'язненні опозиційних політиків, правозахисників та журналістів.

Найбільша частина грошей була виплачена лобістам, журналістам, політикам та бізнесменам. Згідно з доповіддю OCCRP, корупційна схема була успішною: 2013 року Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала проти доповіді, яка критикувала Азербайджан. Рада з 47 членів, що не є частиною Європейського Союзу, здійснює контроль за дотриманням вимог Європейської конвенції з прав людини. Це голосування наразі розсілдується, доповідь з цього приводу очікується до кінця року.

Компанії, які проводили схему - дві в Англії та дві в Шотландії - тепер розчинилися. Один з провідних банків Європи, Danske Bank з Данії, опрацьовував платежі для цих компаній через свою філію в Естонії. В установі визнали, що не зробили достатньо для виявлення підозрілих транзакцій.

Інші великі кошти витрачалися на предмети розкоші, серед яких, до прикладу, приватна освіта для пов'язаних з владою азербайджанських сімей, які проживають за кордоном.

ВідеоПрезидент Азербайджану Ільхам Алієв призначив дружину своєю заступницею

Залиште свій коментар