Азербайджанці готові відвоювати Нагірний Карабах

Кількість зіткнень на кордоні Азербайджану та Вірменії значно збільшилася. Експерти побоюються, що впродовж 2012 року це може перерости на нову війну.

Вперше з моменту закінчення війни 1992-1994 років між Азербайджаном і Вірменією і перемир'я, термін "заморожений" видається недоречним щодо конфлікту навколо Нагірного Карабаху: кількість зіткнень на прикордонних територіях збільшилася за останній час настільки, що оглядачі побоюються нової війни.

"Карабах, чий уряд не визнано міжнародним співтовариством, живе під вірменським протекторатом. Його президенту Бако Саакяном під час сьогоднішнього візиту до Франції було відмовлено в офіційних контактах з Парижем. Баку, яке все ще вважає цю територію невід'ємною частиною Азербайджану, нещодавно заявило про намір відвоювати її силою", - пише французька газета Le Figaro.

На думку директора Вірменського центру міжнародних досліджень Річарда Гірагосяна, один з вірогідних сценаріїв - це переростання "випадкового" зіткнення на лінії фронту у загальну війну протягом 2012 року.

За прогнозом International Crisis Group, "регіональні наслідки такої війни будуть катастрофічними".

У конфлікт можуть бути втягнуті Іран і Туреччина, а Росія боїться нового спалаху на Кавказі.

"Москва, яка підтримує хороші відносини як з Баку, так і з Єреваном, не шкодує дипломатичних зусиль в надії повернути собі регіональний вплив, який вона мала в радянську епоху. 5 березня в Сочі Дмитро Мєдвєдєв втретє зустрівся з президентами Азербайджану та Вірменії. Мало хто з експертів вважає, що цих ініціатив буде достатньо для продовження існуючого статус-кво", - вважають журналісти.

Нагадаємо, конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався у 1988 році, коли населений переважно вірменами Нагірний Карабах заявив про вихід зі складу Азербайджанської РСР.

У 1991 році було оголошено про створення Нагірно-Карабахської Республіки, що призвело до бойових дій між двома країнами. Угода про перемир'я набула чинності 12 травня 1994 року.

За роки війни загинуло більше, ніж 30 тисяч людей. Близько мільйона були змушені залишити свої будинки.

Читайте також:

Азербайджан готується до війни з Вірменією за Нагірний Карабах

США назвали Карабах "сепаратистським регіоном Азербайджану"

Російська військова база залишиться у Вірменії до 2044 року

Азербайджан направив Україні ноту через фільм про Нагірний Карабах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: