Азербайджанське село попросилося до складу Росії

Мешканці двох азербайджанських аулів заявили, що вони лезгини і хочуть проживати разом зі своїми родичами на території Росії.

Мешканці одного з селищ Азербайджану провели мітинг проти дій місцевої влади з вимогою визнати їхнє село територією Росії. Вони стверджують, що Баку насильно вимагає від них прийняття азербайджанського громадянства.

Конфлікт виник незабаром після того, як у вересні минулого року Росія і Азербайджан домовилися про лінію держкордону, в результаті чого аул Храх-уба, населений переважно лезгинами, громадянами Росії, опинився на азербайджанській території.

Жителі Храх-уба провели в столиці Дагестану санкціонований мітинг з вимогою захисту своїх прав як громадян Росії. У резолюції мітингу йдеться, що місцева влада вимагають від мешканців аулу "негайно прийняти громадянство Азербайджану", в іншому випадку їм загрожують "депортацією без компенсації за майно і землю".

Утім, думки незадоволених розділилися. Одні хочуть залишитися в Азербайджані, інші - переселитися до Росії. Дагестан, водночас, не віднесено до категорії земель, куди можна організовувати масове компактне переселення, зауважили російські чиновники. Вони пообіцяли вирішити проблему "в рамках російсько-азербайджанських відносин на підставі діючих норм міжнародного права".

Мешканці Храх-уби (населення близько 450 осіб) і сусіднього аулу Урьян-уба (близько 20 осіб) як і раніше вважають, що адміністративно їхні села належать Магарамкенському району Дагестану, хоча територіально розташовані в Хачмазському районі Азербайджану. За твердженнями жителів, всі вони етнічні лезгини, їм необхідно постійно спілкуватися з родичами - лезгинами, що живуть в Дагестані, проте деяких з них, хто виїжджав на територію Росії, азербайджанська влада тепер нібито не пускає назад.

Читайте також:

Українське село на Донеччині попросилося до Росії

Таджикистан віддав частину території Китаю

Азербайджан постачатиме газ в Україну

Опитування: кожен п’ятий українець прагне об’єднання з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: