Багатотисячна демонстрація паралізувала центр Мехіко

Найчисельніша профспілка Мексики (близько 64-х тисяч членів) заблокувала акцією протесту центр столиці. Причина - закриття енергетичної компанії. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Багатотисячна демонстрація електриків, які вийшли на вулицю на знак протесту проти закриття збиткової енергетичної компанії Luz y Fuerza del Centro (LFC), паралізувала центр Мехіко.

Колони учасників протесту із плакатами з вимогами припинити переслідування електриків і скасувати указ президента країни Феліпе Кальдерона про закриття енергетичної компанії вийшли на мітинг.

Для наведення порядку на вулицях столиці задіяно більше двох тисяч поліцейських, а також близько двохсот спеціальних поліцейських машин.

Минулого тижня президент Мексики Феліпе Кальдерон підписав указ про ліквідацію найбільшої столичної державної енергетичної компанії, яка забезпечує електроенергією більше 20 мільйонів споживачів у Мехіко і його околицях.

Причина ліквідації - неефективність та збитковість держкомпанії. Співробітниками LFC були більше 40 тисяч осіб, тоді як на аналогічних закордонних підприємствах, як правило, працюють близько 8 тисяч осіб.

Згідно з офіційними даними, витрати LFC за період з 2003-го по 2008 рік майже вдвічі перевищили її доходи (32,5 мільярда доларів проти 17,7 мільярда). Тільки в 2009 році компанія зафіксувала падіння вироблення електроенергії на 30,6%.

У даний час управління ліквідованої компанією передано найбільшій в країні державній компанії-виробнику електроенергії - Comision Federal de Electricidad (CFE). Всім працівникам LFC запропонували компенсації - протягом 2,5 року з моменту звільнення вони продовжуватимуть отримувати зарплату. Для того, щоб отримати компенсацію, співробітникам потрібно буде написати заяву про звільнення протягом найближчого місяця. Крім того, мексиканська влада обіцяла прийняти на роботу до нової компанії тих співробітників LFC, які успішно пройдуть переатестацію.

Профспілка електриків Мехіко вважається найбільш численною і організованою профспілкою Мексики. Її було створено у 1903 році. ЇЇ ряди об'єднують 44 тисячі робітників і службовців, а також близько 20 тисяч пенсіонерів компанії.

Читайте також:

У ПАР спалахнули масові заворушення

Тисячі єреванців протестують проти угоди з Туреччиною

У Латвії відбулася демонстрація проти дискримінації нацменшин

Поліція Афганістану розстріляла демонстрацію: є жертви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: