Байден назвав Грузію лідером з розвитку демократії

Американський віце-президент поспілкувався з представниками опозиції, проте конкретних порад не давав. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Лідери грузинської опозиції, які в четвер зустрілися з віце-президентом США Джозефом Байденом, заявили, що задоволені переговорами.

У зустрічі брали участь як представники так званої "радикальної опозиції", яка вже четвертий місяць проводить на вулицях Тбілісі акції з вимогою відставки президента Саакашвілі, а також парламентської меншості. Зустріч опозиції з Байденом продовжувалися майже годину.

Лідер партії "Демократичний рух - єдина Грузія" Ніно Бурджанадзе заявила, що дякує Байдену "за відверту і відкриту бесіду".

Бурджанадзе підкреслила, що з боку Байдена не було конкретних рекомендацій. "Це підкреслює, що США насправді демократична держава і друг нашої країни.

Віце-президент однозначно заявив, що вибори і подібні рішення, - справа грузинського народу, внутрішня справа грузинської держави і населення Грузії, і США в у жодному випадку не збираються втручатися в внутрішні справи країни" - заявила Бурджанадзе.

За словами лідера парламентської меншості Георгія Таргамадзе, на зустрічі з опозицією віце-президент США продемонстрував, що США не здійснює персоніфікацію своєї політики і підтримує розвиток демократичних інститутів і вважає, що Грузія є лідером в регіоні з розвитку демократії.

Таргамадзе відзначив, що сторони домовилися не розголошувати конкретні деталі бесіди. "В цілому, я можу сказати, що ми говорили про інституційні проблеми: починаючи від виборчого середовища, закінчуючи принципами розділення влади. Ми отримали інформацію про це, і я передав звернення ЗМІ до Джона Байдена", - заявив Таргамадзе.

"Головним посланням було те що США підтримують територіальну цілісність Грузії, і не залишать грузинську націю в боротьбі за свободу і незалежність. В той же час демократія є важливим чинником, розвиток якої необхідний для затвердження державності і для підтримки вільного світу" - відзначив Таргамадзе.

"Я ще раз переконався що це один з мудрих і передбачливих політиків якого ми коли або бачили і, дивлячись на цю людину, я уявляю, якими були засновники Америки", - заявив Таргамадзе.

Нагадаємо, 22 липня, віце-президент США Джозеф Байден прибув з офіційним візитом до Грузії. Наступного дня відбулася його зустріч з президентом Саакашвілі у форматі один на один, пізніше до них приєдналися члени делегацій.

Читайте також:

Росія: Грузія готується до нової "серпневої війни"

Саакашвілі попросив у США зброї для захисту від Росії

Віце-президент США прилетів до Грузії

Wall Street Journal не збирається вибачатися перед Саакашвілі
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: