Байден: Слабка Росія схилиться перед США

Віце-президент США критично висловився на адресу Росії. Там здивовані: хто ж насправді визначає зовнішньополітичну політику США - Обама чи Байден?

Віце-президент США Джозеф Байден вважає, що ослаблена кризою Росія піде назустріч США.

"Послаблена Росія схилиться перед США", - сказав Байден в інтерв’ю виданню Wall Street Journal.

На його думку, Росія все ще тримається за минуле, що продовжуватися довго не може, оскільки світ швидко міняється і йде вперед. Серед основних російських проблем Байден відзначив скорочення чисельності населення і слабкий розвиток банківського сектора економіки.

Такі заяви віце-президента США викликали подив у керівництві РФ. Зокрема помічник президента Росії Сергій Приходько заявив, що критичні заяви в адресу Росії з боку Байдена, зроблені на тлі сталої конструктивної атмосфери в двосторонніх стосунках, ставлять питання про те, хто дійсно в США визначає зовнішню політику.

"Виникає питання: хто визначає зовнішню політику США - президент або, хай і шановані, але члени його команди. А то це ми вже проходили", - сказав Приходько.

Відзначимо, що Барак Обама, даючи характеристику Путіну, теж говорив, що російський прем'єр однією ногою стоїть у минулому. Путіна ці слова сильно образили, і він у відповідь відмітив, що ми "враскорячку" стояти не вміємо.

Висловлювання Байдена відносно небажання Росії істотно скоротити свій ядерний потенціал нібито великих економічних проблем також викликало повний подив в керівництва РФ.

"Викликають подив оцінки (з боку віце-президента США), пов'язані з подальшими скороченнями ядерної зброї", - сказав Приходько. "Ми пам'ятаємо численні заяви президента Обами, співзвучні нашим підходам, його концепцію "ядерного нуля", і пов’язування віце-президентом США серйозної роботи (по скороченню ядерних потенціалів) з нібито економічними причинами, а не з тією відповідальністю, яку Росія і США несуть перед міжнародним співтовариством, абсолютно не зрозумілі", - заявив Приходько.

Він відзначив, що Росія і США "щільно досі пір працювали в рамках "вісімки" і "двадцятки" над виробленням спільних відповідей на виклики, з якими зіткнулася світова спільнота в результаті фінансово-економічної кризи". "Тому звалювати з хворої голови на здорову, як говорять в Росії, просто непривабливо", - сказав Приходько.

Читайте також:

Росія обіцяє помститися Україні за висилку дипломата

Росія введе санкції проти США у разі постачань зброї до Грузії

США погодились озброїти Грузію для її вступу в НАТО

Байден назвав Грузію лідером з розвитку демократії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: