Бакієв по електронній пошті заявив, що залишається президентом

Місце перебування Курманбек Бакієва після перевороту в Киргизії досі не відоме, але він надіслав заяву журналістам через Інтернет.

Президент Курманбек Бакієв, який після перевороту в Киргизії залишив Бішкек, заявив, що не складає з себе повноважень глави держави. При цьому він визнав, що не має можливості впливати на обстановку в країні.

"Як президент я не складав і не складаю з себе повноважень", - йдеться в заяві Бакієва, оприлюдненій киргизьким інформагентством "24.kg". Ця заява надійшла журналістам по електронній пошті.

Він зазначив, що "як президент Киргизької Республіки, наразі я позбавлений яких би то не було можливостей впливати на обстановку в країні".

Бакієв підтвердив, що до опозиції перейшов контроль над армією та правоохоронними структурами.

"На жаль, хоча новій адміністрації підкорились і перейшли в її управління армія та правоохоронні структури, силовики не в змозі навести порядок", - йдеться у його заяві.

Бакієв попередив опозицію, що вона понесе відповідальність за те, що відбувається.

"Я, як гарант Конституції Киргизстану, заявляю, що у разі подальшої дестабілізації вся відповідальність лягає на лідерів опозиції, яка понесе покарання за всією суворістю закону", - йдеться в заяві.

За словами посла Киргизії в Росії Раімкула Аттакурова, зараз Бакієв, ймовірно, перебуває на півдні Киргизії. Раніше повідомлялося, що Бакієв висловив готовність офіційно скласти повноваження, якщо йому і його родичам нададуть гарантії безпеки.

6 квітня в Киргизії почалися масові заворушення, що призвели до повалення чинної влади. 8 квітня в країні було створено тимчасовий уряд, який очолила лідер опозиції Роза Отунбаєва. На бік цього уряду перейшли армія і міліція.

В результаті заворушень в Киргизії, за останніми даними, загинули щонайменше 75 людей. Більше тисячі людей отримали поранення. Обстановка в країні залишається напруженою, у Бішкеку почалося мародерство, кілька сотень молодих людей почали громити так зване дипломатичне містечко.

Читайте також:

Росія підтримала переворот у Киргизії

База ВПС США в Киргизії призупинила роботу

Міліція Киргизії перейшла на бік опозиції

У Киргизії повалена влада: понад 74 убитих, тисяча поранених

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: