Бакієв повернеться до Киргизії для оголошення референдуму

Олександр Лукашенко стверджує, що Бакієв поїде до Киргизії, щоб оголосити референдум, який запланувала тимчасова влада.

Колишній президент Киргизії Курманбек Бакієв, який в даний час знаходиться в Білорусії, має намір повернутися в країну для оголошення референдуму.

Про це повідомляється у заяві, яку зробив президент Білорусі Олександр Лукашенко в ході виступу перед студентами і викладачами вузів Могильовської області.

Він також зазначив, що після цього Бакієв готовий остаточно піти з політичної сцени.

За словами Лукашенка, тимчасовий уряд Киргизії виявилося в складному становищі.

"Сьогодні вони хочуть провести референдум і прийняти Конституцію. Скажіть, а хто оголосить референдум?", - Запитав білоруський президент. - Тимчасовий уряд? Хто вони такі? ". За його словами, оголосити референдум може тільки президент чи парламент.

Лукашенко також відзначив, що зустрічався з Курманбеком Бакієвим два тижні тому. Він підкреслив, що не шкодує про своє рішення прийняти президента Киргизії в своїй країні. "Я вчинив по-людськи", - підкреслив Олександр Лукашенко.

Курманбек Бакієв залишив Киргизію на початку квітня, коли в країні почалися масові заворушення. Влада в республіці перейшла до тимчасового уряду, який очолила Роза Отунбаєва. У середині травня був прийнятий декрет, згідно з яким Отунбаєва була наділена повноваженнями президента Киргизії. Вона буде очолювати країну до 31 грудня 2011 року.

Самого Бакієва в Киргизії звинувачують в економічних злочинах та причетності до масових вбивств під час вуличних заворушень. 27 травня тимчасовий уряд республіки звернулвся до Інтерполу з проханням посприяти у затриманні колишнього президента. Раніше Бакієв стверджував, що він як і раніше вважає себе президентом, і що він не збирається повертатися до Киргизії.

Читайте також:

Записано розмову сина Бакієва з дядьком: "треба 500 відморозків для нової революції"

Прихильники Бакієва зібрали в похід на Бішкек 25 тисяч людей

Лукашенко не має наміру видавати Бакієва новій владі Киргизії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: