Бакієв розпустив парламент

Президент Киргизії підписав указ про розпуск парламенту

Дострокові парламентські вибори в Киргизії пройдуть уже в грудні 2007 року, вважає спікер парламенту країни Марат Султанов.

"Я думаю, вибори до парламенту будуть призначені відповідно до нової конституції, в якій чітко сказано, що протягом 60 днів палата повинна приступити до своєї роботи. Тоді в грудні місяці повинні бути нові парламентські вибори," - заявив він журналістам у понеділок.

Президент Киргизії Курманбек Бакієв у понеділок підписав указ про розпуск парламенту країни.

Виступаючи зі зверненням до народу, Бакієв сказав, що причиною його рішення стали дії законодавчого органу які "прямо вели до руйнування самої правової системи держави", внаслідок чого "виникла непереборна суперечність, криза між законодавчою і судовою гілками влади".

Депутати мають намір о 15.00 (14 за київським часом) провести завершальне засідання палати нинішнього скликання, під час якого вони складуть повноваження.

У неділю в Киргизії пройшов всенародний референдум, який підтримав ухвалення нової конституції та Кодексу про вибори, запропоновані президентом Бакієвим.

Згідно з новим проектом Основного закону, парламент республіки обиратиметься виключно за партійними списками та складатиметься з 90 депутатів замість сьогоднішніх 75. Для проходження до законодавчого органу партії необхідно набрати не менше 5% голосів виборців. Прем'єр-міністра призначатиме партія, що одержала понад 50% депутатських мандатів.

Бакієв закликав населення країни "готуватися до нових виборів" і заявив, що після того, як набуде чинності нова редакції Конституції в повній відповідності з законами, він оголосить про призначення виборів парламенту.

"Переконаний, що це будуть принципово інші, абсолютно демократичні й чисті вибори. Через певний, передбачений у законі час, країна одержить парламент, що складається з гідних людей, вибраних за їхні ідеї, а не за їхні гроші," - відзначив він.

В самому указі про розпуск парламенту, підписаному Бакієвим, повідомляє прес-служба глави Киргизії, наголошується, що парламент "своїми діями та рішеннями створив кризу, викликану непереборними суперечностями між парламентом, що представляє законодавчу гілку влади, і Конституційним судом Киргизької Республіки, що представляє судову гілку влади."

Парламентом "були ухвалені рішення та здійснені дії, що порушують принцип незалежності суддів і підпорядкування їх тільки Конституції та законам Киргизької Республіки, встановлений статтею 80 Конституції Киргизької Республіки, а також перешкоджаючі нормальному функціонуванню Конституційного суду Киргизької Республіки".

"Конституція республіки, яка встановлює, що президент є главою держави й гарантом конституції, прав і свобод людини та громадянина, зобов'язує главу держави вжити повних і вичерпних заходів для недопущення порушень Основного закону, прав і свобод громадян, належному функціонуванню й узгодженій взаємодії державних органів," - наголошується в указі.

У зв'язку з достроковим розпуском парламенту президент доручив Управсправами президента і МВС країни "вжити вичерпних заходів для забезпечення збереження документів, матеріалів, а також матеріально-технічних цінностей, що знаходяться на об'єктах, і охорону самих об'єктів, віднесених до ведення парламенту."

Уряду у зв'язку з цим доручено "посилити роботу з забезпечення правопорядку та громадської безпеки, захисту прав і свобод громадян".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: