Бакієв відмовився від політичного притулку

Ні виїжджати за кордон, ні складати свої повноваження Курманбек Бакієв, опальний президент Киргизії, не збирається.

Президент Киргизії Курманбек Бакієв заявив, що просити політичного притулку за кордоном не має наміру.

"Мною таке питання не розглядається", - сказав він.

Раніше, нагадаємо, деякі джерела повідомляли, що нове керівництво республіки може дозволити де-факто поваленому президентові покинути країну. Однак офіційно з такими пропозиціями тимчасовий уряд не виступав. Сам Бакієв також стверджував, що покидати Киргизію не збирається.

На тлі чуток про те, що глава республіки може попросити політичного притулку за кордоном, з коментарем виступило посольство США. У дипломатичному представництві заявили, що надавати Бакієву статус біженця, так само як і допомагати йому залишити країну американська сторона не планує.

На початку квітня в результаті заворушень та збройних сутичок в Киргизії змінилася влада. Лідери опозиції заявили, що беруть управління країною в свої руки, і сформували тимчасовий уряд.

Президент змушений був залишити столицю і перебратися на свою "малу батьківщину" - у Джалалабадску область. При цьому він відмовився офіційно скласти повноваження, а представників нової влади назвав "бандитами". Пізніше Бакієв заявив, що готовий піти у відставку в обмін на гарантії безпеки собі та своїй родині. Він запропонував представникам тимчасового уряду приїхати на переговори в Джалалабад.

Тимчасовий уряд, у свою чергу, виступає з суперечливими заявами про подальшу долю Бакієва. Нова влада Киргизії то загрожує президентові арештом, то обіцяє надати гарантії безпеки, то стверджує, що ніяких переговорів з Бакієвим вести не збирається.

Читайте також:

США відмовилися надавати притулок Бакієву

Бакієв пригрозив у разі арешту втопити Киргизію в крові

Киргизія покликала російські війська наводити порядок у країні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: