Бакієва позбавили президентської недоторканності

Тимчасовий уряд Киргизії визнав скинутого президента Курманбека Бакієва винним у наказі відкривати вогонь по демонстрантах.

Тимчасовий уряд Киргизії ухвалив декрет про усунення від влади колишнього президента Курманбека Бакієва і позбавлення його президентської недоторканності.

Рішення було ухвалене на засіданні уряду в понеділок, 26 квітня, на підставі 46 статті чинної конституції, згідно з якою "Курманбек Бакієв 7 квітня, будучи на той момент головою держави, як головнокомандувач збройними силами не мав права віддавати наказ військам про відкриття вогню на ураження по людях, які мітингували".

В ухваленому декреті йдеться: "визнати Курманбека Бакієва винним у порушенні 6 пункту 46 статті конституції Киргизії і домагатися всіма силами його екстрадиції на батьківщину, щоб він постав перед судом".

У прес-службі уряду пояснили, що на підставі цього положення Бакієв за певних умов за запитом киргизької сторони може бути екстрадований з Білорусі, де він зараз перебуває.

Раніше повідомлялося, що відносно Бакієва в Киргизії порушено кримінальну справу за фактами зловживання своїм службовим становищем.

Нагадаємо, державний переворот у Киргизії відбувся на початку квітня. В результаті заворушень загинули більше 80 людей, близько 1500 постраждали. До влади в країні прийшов тимчасовий уряд на чолі з Розою Отунбаєвою, яка пообіцяла невдовзі провести "відкриті і чесні" вибори.

Скинутий президент Бакієв залишив республіку 15 квітня і в ніч на 16 квітня передав з Казахстану факсом свою заяву про відставку. Пізніше, вже з Мінська, він заявив, що написав її під тиском, але при цьому повідомив, що повертатися на посаду глави республіки не збирається.

Читайте також:

Скинутий президент Киргизії займеться виробництвом іграшок

У Киргизії знайшли золото родичів скинутого президента Бакієва

Влада Киргизії віддала наказ стріляти по мародерах на ураження

Бакієв пригрозив у разі арешту втопити Киргизію в крові

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: