Бакієва звинуватили у причетності до масового розстрілу 8-річної давності

Екс-президента Киргизстану Курманбека Бакієва звинуватили в причетності до розстрілу мирної демонстрації в селі Акси в 2002 році.

Киргизька прокуратура звинуватила колишнього президента Киргизстану Курманбека Бакієва в причетності до розстрілу мирної демонстрації в селі Акси в 2002 році. Про це повідомляється на сайті Генеральної прокуратури республіки.

На момент подій у Акси, що забрали життя 6 людей, Бакієв займав пост прем'єр-міністра. Тоді протестувальники вимагали припинити переслідування депутата, який спробував ініціювати імпічмент президента Аскара Акаєва за територіальні поступки Китаю.

По дорозі в село, де повинен був відбутися суд над депутатом, демонстрантів із застосуванням вогнепальної зброї розігнав загін ОМОНу. Курманбек Бакієв тоді не захотів брати відповідальність за те, що трапилося на себе і був змушений піти у відставку з посади голови кабінету міністрів.

Також звинувачення у причетності до придушення мирної акції в Аксийському районі пред'явлені колишньому генпрокурору республіки Чубаку Абішкаєву, колишньому секретарю Ради безпеки Болоту Джанузакову та іншим посадовим особам.

У прокуратурі додали, що представники сторін конфлікту вже почали знайомитися з матеріалами кримінальної справи.

Крім того, до суду було направлено 40 кримінальних справ, пов'язаних з посадовими і економічними злочинами "сім'ї та наближених" Курманбека Бакієва.

У квітні 2010 року в Киргизстані почалися активні вуличні виступи опозиції. Мирні акції переросли у заворушення. У середині квітня президент Курманбек Бакієв змушений був покинути країну, після чого його було усунуто від влади. Країну тимчасово очолила лідер опозиції Роза Отунбаєва.

Бакієв був оголошений в міжнародний розшук, проте відомо, що він знаходиться в Білорусі. Мінськ неодноразово відмовляв владі Киргизстану в його видачі.

Читайте також:

Киргизія попросила шість держав затримати Бакієва

Киргизія відібрала імунітет у першого президента і вимагає його видачі

У Киргизії затримали брата екс-президента Бакієва

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: