Балкани вже залишилися без російського газу

Поставки російського газу через Україну до Болгарії, Греції, Туреччини і Македонії припинені.

Поставки російського газу через Україну до Болгарії, Греції, Туреччину і Македонії припинені, повідомляє болгарська радіостанція "Дарик-радіо".

У зв'язку з кризовою ситуацією скликана Рада безпеки і управління в умовах кризових ситуацій при міністерстві економії Болгарії.

Поставки палива на національний ринок Болгарії з газосховища в Чирені більшені до 4,3 млн. кубометрів в день. Цей захід направлений на задоволення мінімальних енергетичних потреб Болгарії.

Очікується, що найближчим часом глава болгарського уряду Сергій Станішев проведе оперативну нараду ради міністрів.

Македонські ЗМІ, у свою чергу, повідомляють, що запасів газу в країні вистачить лише на два дні.

Також поставки російського природного газу до Туреччини по Європейському газопроводу, що проходить через територію України, у вівторок повністю припинені. Про це повідомив журналістів міністр енергетики і природних ресурсів Хильмі Гюлер.

За його словами, для покриття потреб країни в газі збільшені поставки російського газу по трансчорноморській магістралі "Блакитний потік".

Окрім того, австралійський нафтогазовий концерн OMV заявляє, що одержує лише 10% російського газу від обумовлених об'ємів. Інші 90% поставок газу покриваються за рахунок блакитного палива, накопиченого в підземних сховищах.

Як зазначає прес-служба, вже в ніч на вівторок російська сторона інформувала про скорочення поставок газу на 30-40%. В заяві зазначено, що OMV і дочірня компанія EconGas знаходяться в постійному контакті з "Газпромом".

Також Австралія не коментує "газовий конфлікт" між Росією і Україною.

Нагадаємо, сьогодні НАК "Нафтогаз Україна" повідомив про скорочення "Газпромом" поставок газу у напрямі України втричі - до 92 млн. кубометрів в добу. НАК попередив, що це приведе до недоотримання газу європейськими споживачами і поклав відповідальність на те, що відбувається на "Газпром".


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: