Повінь в Таїланді досягла столиці королівства. Місто стрімко затоплює, кількість жертв зростає.
Найсильніша за півстоліття повінь в Таїланді 23 жовтня досягла столиці країни. Влада оголосила Бангкок зоною стихійного лиха.
Вранці в неділю сім районів всередині міської межі на півночі і сході столиці виявилися підтопленими на півметра, вода продовжує підніматися. Кількість жертв повені досягла 356 осіб.
За прогнозами експертів, повінь в Бангкоку триватиме від декількох тижнів до півтора місяців.
Рівень води в річці Чао Прая, яка протікає через центральну частину міста, піднявся вранці на два метри.
Прем'єр-міністр Таїланду Йінглак Чінават вибачилася перед мешканцями тих районів столиці, які опинилися під водою, за відсутність чіткого попередження про повінь. Чінават зазначила, що ситуація настільки складна, що попередження про повінь кількох районів може викликати паніку в усьому Бангкоку, а це неприпустимо.
Зараз про ситуацію в тайській столиці надходить суперечлива інформація. Зокрема, шлюзи у дамбах і в каналах Бангкока поки не відкриті на 100 відсотків, незважаючи на розпорядження уряду.
У північних і східних районах міста вдалося уникнути різкого підйому води, але тиск на основну дамбу на півночі столиці різко підвищився. Поки гідротехнічна споруда витримує натиск води, але ситуація там - критична.
Чінават віддала наказ відкрити всі дамби в Бангкоку для того, щоб вода, яка затопила провінції на північ від столиці, могла йти в Сіамську затоку. Через те, що шлюзи в Бангкоку були практично повністю закриті протягом останніх тижнів, під водою опинилася провінція Аюттайя, зокрема, її шість промислових зон, а також східні передмістя Бангкока. Чінават ухвалила рішення відкрити шлюзи, щоб полегшити там ситуацію.
Зараз на Бангкок насуваються 8 млрд куб. м. води, а ємність водосховищ, якби вони були завчасно спустошені, легко б дозволила стримати цей обсяг.
Тим не менше, коли відомства почали спорожняти водосховища через те, що ті виявилися переповненими, було надто пізно: кілька тропічних тайфунів залили поля і рівнини, і вода почала стікатися до річок і дамб. У результаті шлюзи у них почали відкривати синхронно, що і призвело до затоплення північних, потім центральних районів, а ще пізніше і столичного регіону.
Повені в Таїланді почалися ще наприкінці липня, коли на країну обрушився перший із серії потужних тропічних штормів.
Читайте також:
МЗС радить українцям не потикатися до затопленого Таїланду
Повінь прорвала дамбу - Бангкок йде під воду
Повінь в Таїланді може обернутися дефіцитом жорстких дисків у світі
Тисячі голодних крокодилів втекли з ферми поблизу таїландського курорту