Барак Обама виявився прихильником шельфового буріння нафти

Коли федеральний суд у Вашингтоні рекомендував уряду США відмовитися від буріння на шельфах через загрозу розливу нафти, адміністрація Обами наполягла на перегляді рішення.

Навесні 2009 року федеральний суд у Вашингтоні визнав уряд США неготовим до масштабного розливу нафти в прибережних водах, у зв'язку з чим рекомендував відмовитися від буріння на шельфах. Однак адміністрація Барака Обами наполягла на перегляді рішення суду.

Свої дії адміністрація пояснила фінансовими міркуваннями. Через введення заборони на шельфові буріння федеральний бюджет не дорахувався б близько 10 мільярдів доларів, про що уряд і повідомив суд.

Суд, спочатку порахував, що в оцінках ризиків офшорного буріння американський уряд керується оцінками, які "суперечать здоровому глузду", під тиском адміністрації змінив своє рішення.

У квітні 2009 року, коли суд виніс свою постанову, дозволи на буріння чекали десятки компаній, які мали намір видобувати нафту біля узбережжя штату Аляска і в Мексиканській затоці. У результаті скасування рішення суду став можливий видобуток нафти поблизу узбережжя штату Луїзіана, де, зокрема, розпочала роботу нафтовидобувна платформа Deepwater Horizon, що належала компанії BP.

20 квітня 2010 на платформі стався вибух, в результаті якого загинули 11 нафтовиків. Дві доби платформа горіла і 22 квітня затонула, після чого в Мексиканській затоці почався витік нафти, визнаний наймасштабнішою екологічною катастрофою в історії США.

Щоденний обсяг витоку оцінюється в 100 тисяч барелів нафтопродуктів. В результаті розливу утворилася нафтова пляма. Вона досягла узбережжя Луїзіани і загрожує екології ще кількох сусідніх штатів. Протягом двох з половиною місяців компанія ВР намагається різними способами впоратися з наслідками аварії, проте досі всі спроби ліквідувати витік закінчувалися безрезультатно. Сумарні збитки компанії від катастрофи перевищили 3 мільярди доларів.

В ході передвиборної кампанії Барак Обама критикував свого попередника Джорджа Буша-молодшого за те, що він поставив американську енергетику в залежність від видобутку нафти, і обіцяв зосередитися на розробці альтернативних джерел енергії. Однак ставши президентом Обама під впливом політичних і фінансових міркувань був змушений у точності продовжувати енергетичну політику Буша.

Читайте також:

Нафтова катастрофа у Мексиканській затоці стала найбільшою за історію США

BP витратила 2,65 млрд доларів на ліквідацію розливу нафти в Мексиканській затоці

Нафтова катастрофа у Мексиканській затоці стала найбільшою за історію США

BP припинила відкачування нафти в результаті пошкодження куполу

Відео"Нафтовий Чорнобиль"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: