Барак Обама змусив росіян полюбити США

Кількість росіян, які мають негативну думку про США, за останній рік скоротилася удвічі.

Новий президент США Барак Обама сильно вплинув на ставлення росіян до Америки.

За даними Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД), наразі відносна більшість росіян (46%) позитивно сприймає Америку, тоді як у вересні минулого року таких було лише 22%. Найвище значення цього показника дослідники ВЦВГД фіксували в листопаді 1991 року, коли США подобались 83% росіян. З вересня 2008 року по червень поточного удвічі скоротилася кількість росіян, які висловлюють негативну думку про США, - з 65% до 33%.

Згідно з опитуванням, позитивно ставляться до США, в основному, уральці (53%), прихильники проурядової партії "Єдина Росія" (51%) і 18-24-річні (51%). Негативне ставлення властиве, головним чином, мешканцям південних областей РФ (42%) і прихильникам опозиційних комуністів (47%).

Якщо у вересні минулого року росіяни, зазвичай, оцінювали російсько-американські стосунки як напружені (37%), то в даний час такої точки зору дотримується вже 13% респондентів. При цьому за той самий період з 14% до 37% зросла кількість тих, хто вважає їх нормальними і спокійними, а з 2% до 9% - добросусідськими, повідомили соціологи ВЦВГД. Нарешті, частина тих, хто приписує російсько-американським стосункам ворожість, в порівнянні з осінню минулого року, знизилась з 11% до 2%.

Тим часом, майже двом третинам опитаних (63%) важко оцінити найбільш гострі проблеми в російсько-американських стосунках. На перше місце по значущості росіяни ставлять проблеми, пов'язані з розміщенням об'єктів протиракетної оборони і ядерним озброєнням (8%), на друге - боротьбу за світове панування і економічні питання (по 6%).

Опитування проводилося у 140 населених пунктах у 42 областях, краях і республіках Росії.

Читайте також:

Обама визнаний найпопулярнішим головою держави у світі

Росіянам перехотілось будувати союзну державу з Білоруссю

Чверть росіян вважають тандем Мєдвєдєва та Путіна неефективним

Дослідження показали: українці симпатизують росіянам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: