Барак Обама звернувся до нації: для запобігання дефолту у США залишився тиждень

У американських політиків залишився тиждень, щоб домовитися: в іншому разі 2 серпня Штати оголосять технічний дефолт.

Президент США Барак Обама виступив з екстреним зверненням до нації. Сполучені Штати опинилися на межі дефолту, нездатність впоратися з бюджетним дефіцитом і держборгом може вилитися в скорочення робочих місць і завдати серйозної шкоди американській економіці. Щоб вирішити ситуацію, залишається тиждень - до 2 серпня.

"Вперше в історії США наш кредитний рейтинг ААА буде знижений, змусивши інвесторів засумніватися, чи можна довіряти зобов'язаннями, які бере на себе американський уряд. Відсоткові ставки підстрибнуть вгору, ставши для американців фактично новим податком. Ми ризикуємо спровокувати глибоку економічну кризу", - заявив Обама.

Він звинуватив консервативне крило Республіканської партії у зриві угоди, покликаної не допустити дефолту, який може оголосити американський уряд у зв'язку з неможливістю виплати за своїми борговими зобов'язаннями.

До 2 серпня запозичення США досягнуть встановленої законом межі в 14,3 трлн доларів, тому в Білого дому та Конгресу залишився тиждень на те, щоб домовитися з питання про підвищення максимального рівня боргу країни.

Виступаючи в Білому домі, Барак Обама сказав, що республіканці готові погодитися на підвищення рівня боргу тільки за умови різкого скорочення бюджету, тоді як він наполягає на тому, що бюджетні скорочення повинні супроводжуватися збільшенням податків для багатих американців.

"По суті, республіканці в палаті представників дали зрозуміти, що вони проголосують за те, щоб Америка уникла першого в своїй історії дефолту, тільки якщо ми погодимося з їхньою програмою, яка передбачає лише глибокі скорочення бюджетних витрат", - зазначив Обама.

Одразу після американського президента із зверненням до нації виступив і спікер палати представників конгресу США, республіканець Джон Бейнер.

Він звинуватив Обаму в тому, що той хоче отримати "незаповнений чек" для покриття бюджетного дефіциту, і заявив, що часи необмежених витрат для американської адміністрації закінчилися.

Читайте також:

Американці розробляють план дій на випадок дефолту

У скарбниці США закінчилися гроші для виплати пенсій

Головний банкір США визнав, що долар знецінюється

Обама готовий навісити на США нові борги, щоб протистояти фінансовій кризі

ВідеоБарак Обама звернувся до нації: для запобігання дефолту у США залишився тиждень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: