Бараку Обамі вручили Нобелівську премію миру

В Осло відбулася урочиста церемонія вручення Нобелівської премії миру цього року, яку присуджено американському президентові Бараку Обамі.

Президент США Барак Обама на церемонії в Осло отримав медаль і диплом як символи Нобелівської премії миру, лауреатом якої він став. 

На церемонії вручення Обама заявив, що поки що перебуває на початку, а не у кінці своєї діяльності на світовій арені

"Можливо, наріжним питанням отримання цієї премії є той факт, що я головнокомандуючий збройними силами країни, що веде дві війни. Ми перебуваємо у стані війни, і я відповідаю за долю тисяч молодих американців, які повинні вести бойові дії в далекого зарубіжжя. Деякі з них будуть вбивати, а деякі вбиті ", - підкреслив президент США.

Глава норвезького Нобелівського комітету Турбьорн Ягланд вважає, що рішення присудити премію Обамі було своєчасним.

"Багато хто вважає, що це сталося дуже рано, проте в історії є безліч прикладів втрачених можливостей. Сьогодні у нас є можливість підтримати ідеї президента", - підкреслив Ягланд на церемонії.

Нагадаємо, американський лідер отримав нагороду за свої зусилля по зміцненню міжнародної дипломатії і співпраця між народами, а також за роботу з ядерного роззброєння.

Окрім золотої медалі і диплома Обама отримав чек на 10 мільйонів шведських крон - це понад мільйон доларів. Президент вже пообіцяв, що направить ці гроші на благодійність.

Також президент США визнав, що, можливо, він був не найкращим кандидатом на отримання Нобелівської премії миру цього року.

"Я не сумніваюся, що інші кандидати, можливо, більшою мірою заслуговували на премію", - сказав він на прес-конференції в Осло.

Вручення премії миру Бараку Обамі, котрий нещодавно відправив нових військових до Афганістану, сприймається неординарно.

Прем'єр-міністр Норвегії Йенс Столтенберг, зі свого боку, заявив, що рішення присудити премію саме Обамі було абсолютно правильним, тому що президент США "за цей рік зробив найбільший внесок у досягнення миру".

Зазначимо також, що Обама порушив протокол церемонії, відмовившись бути присутнім на більшості заходів.

Адміністрація Обами скасувала традиційні для лауреатів прес-конференцію, телеінтерв'ю, відвідування дитячого концерту і навіть вечерю з королем Норвегії.

За даними опитування, проведеного місцевою газетою, 44% норвежців вважали за образу скасування зустрічі з королем.

Втім, норвезький Нобелівський комітет вже заявив, що не бачить в цьому нічого страшного. "Обама повинен керувати США і не може відвідувати всі церемонії".

Влада Норвегії витратила на забезпечення заходів безпеки перед приїздом в Осло глави Білого дому 92 мільйони крон (11 мільйонів євро).

Як повідомлялося, 10 грудня у столицях Швеції та Норвегії 10 грудня пройдуть вручення Нобелівських премій та святковий банкет для лауреатів і гостей.

Церемонії відбуваються в день пам'яті Альфреда Нобеля, який помер 10 грудня 1896 року.

Читайте також:

Обама образив норвезького короля

Вручення Премії миру Обамі обійшлося Норвегії в 11 млн євро

Американці вважають, що Обама не гідний Нобелівської премії

Обама віддасть Нобелівську премію на благодійність

ВідеоБараку Обамі вручили Нобелівську премію миру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: