Баррозу обрали головою Єврокомісії на другий термін

В умовах кризи голову Єврокомісії вирішили не змінювати. Лідери країн ЄС голосували одностайно. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Лідери 27 країн-членів Євросоюзу одноголосно підтримали кандидатуру Жозе Мануеля Баррозу на посаду голови Єврокомісії. Баррозу був єдиним кандидатом.

Виступаючи на саміті ЄС в Брюсселі, прем'єр-міністр Чехії Ян Фішер заявив, що схвалення лідерів країн ЄС повинне забезпечити Баррозу підтримку європейських депутатів.

Для завершення процедури переобрання необхідно, щоб кандидатура Баррозу була затверджена Європарламентом.

На думку Фішера, затвердження Баррозу головою Єврокомісії не можна відкладати в умовах світової економічної і фінансової кризи, що вимагає від європейських країн ухвалення рішень. Депутати можуть проголосувати за переобрання Баррозу вже в липні 2009 року.

Баррозу заявив, що пишається підтримкою, яку йому надали, і намітив основні напрями своєї роботи на майбутні п'ять років: відновлення економічної стабільності і зростання і об'єднання зусиль країн Європи по скороченню викидів вуглекислого газу.

Європейська комісія є найвищим органом виконавчої влади Євросоюзу і складається з 27 комісарів – по одному від кожної країни ЄС.

Як і голова Єврокомісії, 26 її членів призначаються Європейською радою (зі схвалення обраного голови), а потім склад Єврокомісії затверджується Європарламентом.

Читайте також:

Сотні фермерів заблокували Брюссель тракторами

Європа назвала умову полегшення візового режиму з Україною

Україна отримала від ЄС нову дорожню карту

ЄС погрожує Україні проблемами в разі створення "зернової ОПЕК"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: