Баррозу сформував новий склад Єврокомісії

У новому складі органу виконавчої влади ЄС буде дев'ять жінок - на одну більше, ніж цього року.

У п'ятницю, 27 листопада, голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу оприлюднив затверджений ним новий склад колегії єврокомісарів. У новому складі органу виконавчої влади ЄС буде дев'ять жінок - на одну більше, ніж цього року. Серед них - перший заступник Баррозу, обрана нещодавно верховним представником ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон.

Деякі єврокомісари зберегли портфелі, однак при цьому змінили рід діяльності. Так, комісар з розширення Оллі Рен тепер буде займатися питаннями економіки і фінансовими справами, а комісар з енергетики Андріс Пієбалгс стане комісаром з розвитку.

Жозе Мануель Баррозу впевнений, що обрані ним кандидатури будуть схвалені Європарламентом і вже на початку наступного року Єврокомісія приступити до роботи в новому форматі. "Я переконаний, що ця колегія буде діяти рішуче у плані забезпечення економічного оздоровлення Європи і стійкої соціальної економіки, яка працює в інтересах людей", - сказав Баррозу.

Зазначимо, що згідно із чинним регламентом, кожна з 27 країн ЄС представлена в Єврокомісії одним комісаром.

Як повідомлялося, Жозе Мануель Баррозу був переобраний головою Єврокомісії у вересні цього року. За продовження його мандата на п'ять років проголосували 382 депутати Європарламенту. У своїй програмі Баррозу пообіцяв працювати на посилення політичної ролі Європи, і її здатності відстоювати свої інтереси на світовій арені.

Читайте також:

Всі автомобілі Євросоюзу обладнають "чорними скриньками"

Євросоюз попросив Ющенка не заважати платити за російський газ

Перший президент ЄС виступив за розширення Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: