Баски не здаються

Сепаратисти підпалили комісаріат поліції та відділення двох банків у Країні басків.

У Країні басків, автономному регіоні на півночі Іспанії, невідомі підпалили в ніч з п'ятниці на суботу комісаріат поліції та відділення двох банків, повідомило Національне радіо Іспанії (НРІ).

"Напади зроблені в селищі Лекейтіо, в 50 кілометрах від міста Більбао (індустріальна столиця Країни басків), де невідомі закидали пляшками з запальною сумішшю комісаріат "ерчайнчі" (баскської автономної поліції) та два відділення банківських установ на вулиці Паскуаля Абароа," - відзначило радіо.

За його даними, будівля поліції, в якій уночі не було співробітників, була загашена пожежниками, а банківські відділення - мешканцями сусідніх будинків.

"Невідомі також перегородили барикадами зі сміттєвих контейнерів вулиці селища," - відзначило радіо.

У п'ятницю на декількох залізничних магістралях у Країні басків були відмічені акти саботажу: через умисний обрив ліній електропостачання на декілька годин зупинилися потяги дальнього проходження й електрички.

"Всі ці акти вандалізму здійснені членами молодіжних сепаратистських угрупувань, що виступають за відділення Країни басків від Іспанії," - повідомило НРІ з посиланням на дані правоохоронних органів.

Місцеві спостерігачі відзначають, що нинішній спалах так званої "вуличної боротьби" - актів вандалізму, скоюваних молодими сепаратистами, може бути пов'язана з бажанням помститися властям за недавній арешт Хуана Марія Олано, керівника баскської громадської організації "Аскатасуна" ("Свобода" - баск.), що виступає за амністію ув'язнених бойовиків ЕТА.

Угрупування ЕТА з кінця 60-х років минулого сторіччя домагається озброєним шляхом суверенітету трьох баскських провінцій - Біскаї, Алави та Гіпускоа.

Прокуратура звинувачує Олано в приналежності до ЕТА і непокорі ухвалі суду про припинення діяльності "Аскатасуни".

Олано був затриманий 9 вересня в місті Сан-Себастьян у ході забороненої властями маніфестації на підтримку баскських ув'язнених, учасники якої вимагали умовно-достроково звільнити з в'язниці осіб, що страждають на тяжкі хронічні захворювання.

Рух на підтримку баскських ув'язнених і їхніх сімей виник на початку 70-их років. У 2002 році він був заборонений іспанськими властями, як "організація, що підтримує терористів". Цього ж року Євросоюз включив "Аскатасуну", за наполяганням Іспанії, в список терористичних організацій.

У даний час у в'язницях Іспанії знаходиться більше 500 ув'язнених, засуджених за приналежність до ЕТА. Олано, якого багато хто в Країні басків вважає "правозахисником" і "в’язнем совісті", загрожує 10 років в'язниці.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: