Баски розлютилися

Прихильники баскської партії "Єдність" скоюють акти вандалізму на знак протесту проти затримання керівників цієї партії. Іспанські силовики напоготові.

В Іспанії прихильники баскської партії "Єдність" скоюють акти вандалізму на знак протесту проти затримання керівників цієї партії, повідомляє Національне радіо Іспанії (НРІ).

"Четверо невідомих у масках увірвалися в поштове відділення селища Лесо в баскській провінції Гіпуськоа, облили приміщення бензином і підпалили. Приміщення згоріло, мешканців верхніх поверхів будівлі, де знаходиться пошта – евакуйовано," - відзначає радіо.

За його інформацією, "у селищі Маркіна, провінція Віскайа, невідомі захопили міський автобус і, обливши салон бензином, мали намір влаштувати підпал - поліцейський патруль, що лише з'явився, перешкодив здійснити цей план".

"В іншому баскському селищі - Пасайя - група молодих людей закидала пляшками з запальною сумішшю муніципалітет: пошкоджено фасад будівлі," - повідомляє НРІ.

Раніше повідомлялося, що іспанські поліція та жандармерія приведені в суботу у стан підвищеної бойової готовності у зв'язку з передбачуваними терактами з боку баскського сепаратистського угрупування ЕТА.

"На нараді головних фахівців Міністерства внутрішніх справ з боротьби з тероризмом, яке відбулося минулої ночі, йшлося, що ЕТА може здійснити найближчим часом вбивства співробітників правоохоронних органів,", - відзначає газета.

За даними видання, "ці вбивства можуть бути здійснені в помсту за затримання у п'ятницю керівників баскської партії "Єдність" (Batasuna), отже всім співробітникам - поліцейським і жандармам - наказується дотримуватися заходів особистої безпеки".

Підвищені заходи безпеки вживаються також у будівлях комісаріатів поліції, штабів і казарм жандармерії, які можуть стати об'єктами терактів, скоюваних за допомогою автомобілів, начинених вибухівкою," - пише "Mundo".

Газета повідомляє, що "у МВС є вельми серйозні побоювання, що ЕТА під впливом затримання близьких їй за ідеологією баскських політиків, змінить тактику, вживану останніми роками, коли вона наперед попереджала про підготовлювані теракти, щоб уникнути людських жертв".
У четвер увечері в Сан-Себастьяні поліція затримала 23 керівників забороненої ще в 2003 році партії "Єдність", яка вважається політичним крилом ЕТА. Серед арештованих - видні баскські політики, колишні депутати регіонального парламенту та баскських муніципалітетів. У неділю вони повинні предстати перед слідчим у Мадриді, який визначить для них запобіжний захід.

У п'ятницю слідчий Бальтасар Гарсон відправив до в'язниці по звинуваченню в "приналежності до терористичної організації" відому громадську діячку Ойане Агірре, що захищала права ув'язнених-басків.

Ці арешти були засуджені баскським регіональним урядом і викликали масові демонстрації протесту басків у Сан-Себастьяні та Більбао під гаслом: "Геть репресії!", які тривають у суботу.

Християнські демократи і соціал-демократи, що перебувають при владі в регіоні, оголосили тиждень тому про проведення 25 жовтня 2008 року опитування населення з проблеми виходу Країни басків зі складу іспанської держави. Опитування підтримує "Єдність".

Центральний уряд Іспанії в особі правлячої соцпартії та консервативна парламентська опозиція в особі Народної партії оголосили, що опитування є "протизаконним", хоча, на думку незалежних юристів, іспанська конституція не забороняє проводити опитування в окремих регіонах країни.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: