Баскські сепаратисти домагаються легітимності з новою партією

Баскські сепаратисти створили нову політичну партію.

Баскські сепаратисти створили нову політичну партію, пише El Pais. Партія отримала назву "Амаіур" і була утворена шляхом об'єднання чотирьох невеликих баскських партій. Офіційна презентація партії відбулася 2 жовтня в Памплоні.

Партія була утворена напередодні загальних виборів, які повинні відбутися в Іспанії 20 листопада. Партія "Амаіур" покликана стати заміною "Батасуна", політичного крила сепаратистського угрупуванням ЕТА, забороненого в Іспанії з 2003 року.

Як повідомляє Associated Press, "Амаіуру" ще належить отримати дозвіл на участь у виборах від іспанської влади.

Минулого тижня, 26 вересня, прем'єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Сапатеро Родргіес розпустив парламент і оголосив про проведення дострокових виборів. Формально Сапатеро мав право провести загальні вибори до березня 2011 року, але він вирішив прискорити цей процес, щоб його Соціалістична робітнича партія втратила не так багато місць в парламенті.

На тлі складної економічної ситуації в країні - рівень безробіття в Іспанії зараз перевищує 20 відсотків - населення, незадоволене політикою правлячої партії Сапатеро, схиляється до підтримки Народної партії. За даними останніх опитувань, її підтримує більше 46 відсотків населення.

Раніше Сапатеро вже заявив, що сам не буде брати участь у листопадових виборах. Замість нього лідером соціалістів буде колишній міністр закордонних справ Альфредо Перес Рубалькаба.

Читайте також:

Баскські терористи в Іспанії склали зброю

Трьох активістів ЕТА засудили до 1040 років в'язниці за підрив аеропорту

Терористи EТА насторожили владу Іспанії заявою про перемир'я

В Іспанії підірвано замінований автомобіль: десятки поранених

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: