Німеччина введе своїх військових у Францію

Німеччина і Франція домовилися про розміщення німецьких військових в Ельзасі-Лотарінгії.

Париж і Берлін планують вперше з часів Другої світової війни розмістити батальйон німецьких військових у Франції. Передбачається, що близько 500 військових з Німеччини будуть дислоковані в Ельзасі-Лотарінгії - історичній території, через яку Франція і Німеччина не раз схрещували списи.

Представник міністерства оборони Франції повідомив, що Париж відповів згодою на пропозицію німецької сторони, що поступила на початку цього року. Німецький журнал Der Spiegel стверджує, що військових, швидше за все, розмістять в прикордонному місті Кольмар. Французькі ЗМІ називають інші можливі місця дислокації - Страсбург, Мец або Бітш.

Батальйон увійде до складу створеної в 1989 році франко-німецької бригади, в якій вже числиться близько 5 тисяч військовослужбовців. Майже половина з них - французи, дислоковані на південному заході Німеччини.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель запропонувала направити німецький батальйон до Франції після того, як Париж оголосив про намір вивести частину своїх військових з Німеччини в рамках програми про скороченню військових витрат, зазначає німецьке видання.

Вона заявила, що було б шкода позбутися одного з головних символів франко-німецької єдності і одного з потенційних елементів системи європейської безпеки.

У 1870 році в результаті франко-пруської війни значна частина Лотарінгії і майже весь Ельзас були передані Німеччині. Проте Франція повернула собі ці землі після Першої світової війни. У 1940 році Німеччина знову захопила цю територію, проте Ельзас-Лотарінгія знову відійшла Франції в 1945-му.

Читайте також:

США готується розміщати військові бази в Грузії

Росія створить військовий союз з країн колишнього СРСР

Миротворці ООН відмовляються їхати в Конго

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: