Байден оголосив про завершення бойової місії США в Іраку

Байден оголосив про завершення бойової місії США в Іраку

Фото: Associated Press

Це рішення не означає виведення військ США з країни.

Президент США Джо Байден у понеділок, 26 липня, оголосив про намір завершити бойову місію в Іраку до кінця цього року.

Відповідну заяву американський лідер озвучив під час брифінгу з прем'єр-міністром Іраку Мустафою аль-Казимі, повідомляє CNN.

"Наша роль в Іраку полягатиме в тому, щоб продовжувати навчання і допомагати в боротьбі з ІГІЛ, але до кінця року ми не будемо більше здійснювати бойову місію", - вказав Байден.

Він наголосив, що співпраця обох країн у боротьбі з тероризмом є "критично важливою для стабільності в регіоні" і "триватиме, навіть коли ми перейдемо до цього нового етапу".

У виданні зауважують, що на відміну від рішення Байдена вивести всі американські війська з Афганістану, завершення бойової місії відбувається за наполяганням Іраку. Це рішення також не означає виведення військ США з країни.

Зараз в Іраку перебувають 2,5 тис. американських військовослужбовців. Офіційні особи поки відмовляються повідомити про те, як це число зміниться після оголошення Байдена.

Американські війська і їхні союзники вперше вторглися до Іраку в 2003 році, вважаючи, що уряд на чолі з Саддамом Хусейном розробив зброю масового ураження, яку, до слова, так і не було знайдено.

В Іраку оголосили про перемогу над бойовиками “Ісламської держави” ще в 2017 році. Однак терористи досі продовжують свої атаки, як засвідчив недавній теракт на ринку в передмісті Багдаду, коли загинуло щонайменше 30 осіб.

Новини світу: у столиці Іраку стався теракт - щонайменше 25 людей загинуло

Новини світу: у столиці Іраку стався теракт - щонайменше 25 людей загинуло

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
"Український" скандал у Вашингтоні
Наступна публікація