Байден визнав, що війська США можуть залишитися в Афганістані після 31 серпня

Дата публікації
Перегляди
5779
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Байден визнав, що війська США можуть залишитися в Афганістані після 31 серпня

Фото: Associated Press

В Афганістані зараз перебувають від 10 до 15 тисяч американців і ще від 50 до 65 тисяч афганців, які потребують евакуації.

Війська США залишаться в Афганістані навіть після 31 серпня (крайнього терміну для повного виведення), якщо до того часу з країни не евакуюють усіх американців.

Про це президент США Джо Байден заявив в інтерв'ю ABC News.

Зазначається, що в Афганістані зараз перебувають від 10 до 15 тисяч американців, які потребують евакуації, а також від 50 до 65 тисяч афганців і їхніх сімей, які також хочуть виїхати до США.

Байден наполягає, що його адміністрація зосереджена на тому, щоб завершити місію 31 серпня, однак визнає, що евакуація може зайняти більше часу.

Втім, на запитання про те, "чи повинні американці розуміти, що війська, можливо, змушені будуть залишитися там після 31 серпня", Байден відповів: "Ні. Американці повинні зрозуміти, що ми постараємося зробити це до 31 серпня".

"Якщо залишаться американські громадяни, ми залишимося, щоб вивести їх усіх", - додав пізніше лідер США.

Президент очікує, що незабаром американські сили зможуть евакуйовувати до семи тисяч людей на день. За його словами, якщо це станеться, то США встигнути вивести свої війська вчасно.

Зауважимо, що президент США Джо Байден продовжує захищати рішення щодо виведення американських військ з Афганістану і запевняє, що "настання хаосу" у цій ситуації було неминучим.

Бойовики руху "Талібан" взяли під свій контроль всю територію Афганістану, окрім провінції Панджшир, і захопили всі прикордонні пункти країни, покинути яку поки можливо тільки з аеропорту Кабула, але зараз там припинені всі комерційні рейси.

Лідери "Талібану" готуються назвати ім'я нового "керівника" Афганістану. Яким може бути "уряд" терористів і хто керує самим "Талібаном", читайте в матеріалі.

Нагадаємо:

Ситуація в Афганістані погіршилася після того, як США стали виводити свої війська, які повинні покинути країну до 31 серпня цього року.

Навал біженців з Афганістану по всьому світу – "Секретні матеріали"

Навал біженців з Афганістану по всьому світу – "Секретні матеріали"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Талібан захопив Афганістан
Дата публікації
Перегляди
5779
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація