Байдена поки що не визнають новообраним президентом: команда може подати позов до суду через затримку

Дата публікації
Перегляди
952
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Байдена поки що не визнають новообраним президентом: команда може подати позов до суду через затримку

Фото: Associated Press

Тим часом передвиборчий штаб Дональда Трампа заявляє: вибори ще не закінчилися.

До суду через затримку з оголошенням переможця американських виборів — команда Джо Байдена розглядає можливість позову проти Управління загальних служб. Саме його працівники відповідають за перехідний період і передачу повноважень президента його новообраному наступнику. Водночас, Дональд Трамп і його команда подали одразу кілька судових позовів, щоб оскаржити результат голосування.

Про те, на які кроки збирається піти команда Байдена та як реагують на результати виборів, йдеться 10 листопада у сюжеті ТСН.19:30.

Джо Байдена ще не затвердили новообраним президентом, а Європа вже чекає від нього поновлення спільних домовленостей - зокрема кліматичних, адже Трамп свого часу вивів Америку з Паризької угоди, заявивши що глобального потепління не існує, а скорочувати промислові  викиди у повітря — лише шкодити економіці Сполучених Штатів.

"Я знову хочу тепло привітати американського новообраного президента Джо Байдена та віцепрезидентку Камалу Гарріс, які щойно розбили вщент одразу кілька скляних стель", — заявила очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Тим часом передвиборчий штаб Дональда Трампа заявляє: вибори ще не закінчилися. Президент і його команда наполягають: виборців надурили, причому одразу в кількох штатах. Показово, що  оскаржують лише поразку президента — республіканську партію її результат в сенаті і палаті представників влаштовує, хоча в Сполучених Штатах на все лише один бюлетень. Голова республіканської більшості в сенаті Мітч Макконнелл підтримав бажання Трампа судитися за кожен голос.

"Президент Трамп на 100 відсотків у своєму праві на розгляд можливих порушень і виваження можливих варіантів своїх правових дій", — зазначив він.

Напередодні президент зненацька звільнив міністра оборони. Залишити Марка Еспера на посаді Трампа не раз просили сенатори-республіканці, але той був невблаганний. Своїм міністром оборони він був незадоволений з літа — відтоді, як Еспер публічно відмовився застосовувати війська для приборкання антиполіцейських та антирасистських протестів. Утім, все це не завадило Байдену сьогодні представити Штатам команду з тринадцяти науковців, які повинні — коли, тобто все ще якщо — він займе Білий дім, негайно рятувати країну від пандемії — вже по-новому. Він закликає американців, неважливо за кого вони голосували, носити маски.

Команда Байдена може подати позов до суду через затримку з оголошенням переможця виборів

Команда Байдена може подати позов до суду через затримку з оголошенням переможця виборів

"Я не стану президентом до 20 січня, але ось що я хочу усім сказати: неважливо, за кого ви голосували, у що вірили до дня виборів. Неважливо, з якої ви партії. Ми можемо врятувати тисячі життів, якщо всі просто носитимуть маски", — сказав він.

Своєю чергою, адміністрація загальних служб, яка наглядає в Америці за всіма бюрократичними процедурами – новообраним президентом Байдена поки що не визнає. Зазвичай, коли Штати отримують нового президента, два місяці до інавгурації йому вже доповідають спецслужби — разом із попередником. Так свого часу було і з Трампом, але цього разу Байден поки що до таємної державної інформації не допущений. В його оточенні чимдалі більше розмов про те, що перехідний період буде набагато важчим, ніж вони могли собі уявити. 

Тим часом Дональд Трамп продовжує не визнавати своєї поразки на виборах президента в США, він заговорив про "великий прогрес" і анонсував "результати" наступного тижня.

Авторка: Яна Слєсарчук

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
952
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація