Базові угоди ЄС змінять

Європейський парламент на своєму засіданні в Страсбурзі підтримав скликання Міжурядової конференції для внесення змін до базових угод ЄС.


Як передає власний кореспондент УНІАН у Брюсселі, проект доповіді Жо Лейнена (група соціалістичних партій, Німеччина) із поправками підтримали 526 депутатів при 138 – проти та 26-ти тих, що утрималися.

Європарламент привітав досягнення на самміті ЄС згоди щодо внесення змін до базових документів спільноти і, зокрема, розширення застосування принципу “кваліфікованої більшості” при ухваленні рішень, підтримку Хартії фундаментальних прав, затвердження в базових документах принципів солідарності в енергетичній сфері та сфері захисту навколишнього природного середовища.

Разом з тим, депутати висловили жаль стосовно зростання кількості винятків із загальних правил для окремих країн, і, зокрема, виняток, зроблений для Великобританії, для якої Хартія фундаментальних прав не буде обов’язковим до виконання документом.

Раніше, 9 липня, проект доповіді було підтримано Комітетом з питань конституційних справ Європарламенту. 10 липня свою позицію підтримки скликання Міжурядової конференції для зміни угод ЄС схвалила Єврокомісія.

23 червня Рада ЄС (саміт голів держав та урядів країн-членів ЄС – УНІАН) погодилася скликати Міжурядову конференцію для проведення переговорів щодо змін до двох основних угод ЄС: Угоди про Європейський Союз, підписаної в 1992 році в Маастрихті, та Угоди про створення Європейського Співтовариства, підписаної в 1957 році в Римі. Міжурядова конференція має до кінця 2007 року остаточно погодити та напрацювати фінальний варіант тексту змін, який має попередню назву Угода реформ. Початок роботи Міжурядової конференції заплановано на 23 липня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: