Бельгійський карикатурист пожартував на тему авіакатастрофи під Смоленськом

Карикатура бельгійської газети Gazet van Antwerpen викликала хвилю обурення в поляків. На ній зображено символ Польщі - орел, який врізався в землю, як літак.

Карикатура, опублікована в бельгійській газеті Gazet van Antwerpen, ледве не стала причиною дипломатичного конфлікту між Бельгією та Польщею.

У понеділок, 12 квітня, в газеті з'явилася карикатура, на тлі червоно-білого польського прапору було зображено орла, національний символ Польщі, який впав, частина його голови і одне з крил увійшли у землю. Над орлом англійською було написано: The eagle has landed ("Орел приземлився").

Фраза The Eagle has landed належить американському астронавтові Нілу Армстронгу, який виголосив її в момент, коли посадковий модуль Eagle сів на Місяць. Фраза придбала широку популярність завдяки численним цитат в кіно та літературі.

У читачів не виникло сумнівів у тому, що малюнок безпосередньо пов'язаний з темою авіакатастрофи під Смоленськом, в якій загинула польська делегація на чолі з президентом Лехом Качинським. Карикатура викликала шквал обурених листів на адресу редакції Gazet van Antwerpen.

Польські ЗМІ також висловили здивування з приводу публікації образливого малюнка. Протест проти публікації карикатури висловило і польське посольство в Бельгії.

Депутати Європейського парламенту від Польщі виступили з заявою, в якій наголосили: "Люди з усього світу продемонстрували нам свою підтримку та співчуття. Тому нам ще важче зрозуміти, як будь-хто в серці Європейського Союзу може висміювати таку трагедію".

У четвер, 15 квітня, головний редактор найбільшої газети Антверпена, Паскаль Керк, приніс офіційні вибачення полякам, заявивши, що "ніколи не хотів образити народ Польщі". Він також направив до посольства Польщі у відповідь лист з вибаченнями.

Зазначимо, що спочатку Керк не був готовий принести вибачень. Він говорив, що за карикатуру повинен був понести відповідальність лише її автор, а справа редакції - перевірити, щоб графічні матеріали не носили расистського характеру і не завдавали шкоди приватним особам.

Нещодавно англомовна південнокорейська газета The Korea Times опублікувала цинічні карикатури на теракти в московському метро.

Одна, озаглавлена Moscow Subway Attack ("Атака в московському метро") зображує станцію, на яку прибуває потяг з черепом замість кабіни машиніста.

На лобі черепа - характерна чорна пов'язка з подобою арабської мови. До вагонів направляються білі фігурки пасажирів і серед них - чорна смерть з косою.

Другий малюнок має назву Very Upset Putin Russian Bear ("Дуже засмучений Російський ведмідь Путін"). Під заголовком зображено електропоїзд з вагонами, що вибухнули, біля якого розкидані закривавлені фігурки людей, і над усім цим голосить ведмідь у шапці-вушанці з піднятими догори лапами.

Читайте також:

Корейська газета опублікувала цинічні карикатури на теракти в Москві

Італійського карикатуриста звільнили за неповагу до жертв землетрусу

Обаму зобразили у вигляді мертвого шимпанзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: